Reklama

Reklama

Spotkania z historią: Pałac Saski otworzył drzwi dla mieszkańców

Opublikowano: ndz, 8 lis 2015 16:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś, przez cztery godziny kutnianie oraz miłośnicy historii mieli niepowtarzalną okazję by po raz ostatni zwiedzić Pałac Saski przed jego renowacją oraz przyjrzeć się bezcennym skarbom, które na przestrzeni ostatnich lat udało się odnaleźc archeologom.Biblioteczne karty czytelnika z okresu okupacji, butelki win i lekarstw, a nawet guziki muduru urzędniczego z okresu międzywojennego, czy stare pocztówki w połączeniu muzyką klasyczną z czasów saskich w tle tworzyły niezapomniany klimat, który przyciągnął liczną grupę zwiedzających. Na mieszkańców czekał również ciepły poczęstunek w postaci pysznego żurku po staropolsku.

Reklama

Historyczne zwiedzanie Pałacu Saskiego rozpoczęło się o godz. 11:00 i potrwało aż do 15:00. Dyrektor Grzegorz Skrzynecki nie ukrywa,swojego zadowolenia z dzisiejszej frekwencji.

- Dzisiejsze drzwi otwarte skierowane są do wszystkich mieszkańców. Taki dzień jak ten to okazja, żeby zobaczyli jak pałac wygląda od środka. Spotkaliśmy się ze sporym zainteresowaniem, zwiedzających nie brakowało, myślę, że wszystko przebiegło po naszej myśli - mówi dyrektor Skrzynecki.

Przypomnijmy, że "Spotkania z historią" potrwają do 11 listopada. Już jutro:

10:00 - gra miejska „SASKIE GRY I ZABAWY” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjów - start : Muzeum Regionalne w Kutnie
17:00 - wykład dr. hab. Janusza Pietrzaka (Uniwersytet Łódzki) pt. „CENTRA
REZYDENCJONALNE W KUTNIE” – Muzeum Regionalne w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)