Reklama

"Spotkania z Historią"

Opublikowano:
Autor:

"Spotkania z Historią"  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza w dniach 7-11 listopada na „Spotkania z historią. Muzeum wczoraj i jutro”. Tegoroczna edycja imprezy połączona została z jubileuszem 35-lecia Muzeum. W jej ramach odbędą się, m.in. warsztaty kulinarne przygotowane we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 im. dr. A. Troczewskiego oraz spotkanie z prof. dr. hab. Leszkiem Żukowskim, prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Wydarzeniem otwierającym „Spotkania z historią” będzie wernisaż wystawy „Cenne, bezcenne, nieutracone...” prezentującej nabytki kutnowskiego muzeum z ostatnich pięciu lat, najciekawsze eksponaty pozyskane wcześniej, które na co dzień przechowywane są w magazynach oraz obiekty, które w ostatnich latach poddano konserwacji.

Dodatkowo uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogą wziąć udział w konkursie plastycznym „Moja wizyta w Muzeum”, zaś uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjów w konkursie „Zabytek w zaciszu domowym”. Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe i finansowe. 

Szczegóły na stronie: http://www.muzeumkutno.com.

„Spotkania z historią” zakończą się 11 listopada w dniu 98. rocznicy odzyskania niepodległości. Tego dnia na pl. Piłsudskiego zaprezentowane zostanie wyposażenie i umundurowanie oraz sprzęt wojskowy m.in. czołgi: TKS, Renault FT - 17, T-55, wozy pancerne, bojowe BWP – 1 i strażackie. O godz. 17:00 odbędzie się uroczystość z udziałem Pododdziału Honorowego I LO PUL oraz Orkiestry PAK Kopalni Węgla Brunatnego z Konina. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE