Reklama

Spotkanie z Dariuszem Markiem Srzednickim

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z Dariuszem Markiem Srzednickim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W czwartek, 24 stycznia Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie będzie gościła Dariusza Marka Srzednickiego. Spotkanie z cyklu „Generałowie Józefa Piłsudskiego – Kazimierz Sosnkowski” odbędzie się w czytelni o godz. 12:00.Dariusz Marek Srzednicki - autor około dwudziestu filmów dokumentalnych dotyczących dwudziestolecia międzywojennego oraz problematyki zbrodni radzieckich popełnionych w Polsce, scenarzysta i reżyser kilku przedstawień teatralnych i teatralno-plenerowych.

Między innymi „Nasza konstytucja”, „Tajemnice życia Ziuka i Józefa” (premiera w Warszawie, 2002) oraz „Marszałek z pejzażem miasta w tle”.

Jeszcze w czasie studiów uniwersyteckich, w latach osiemdziesiątych publikował w periodykach ogólnopolskich i prasie codziennej artykuły propagujące niepopularnego w ówczesnej historiografii Józefa Piłsudskiego i okres dwudziestolecia międzywojennego. Bezpośrednio po studiach, doktorant historii.

Od początku lat dziewięćdziesiątych w TVP, początkowo w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym a później w Bydgoszczy. W latach 1996-1998 w TVP Białystok, następnie w telewizji komercyjnej. Od 2000 roku w Warszawie. Autor wielu odczytów publicznych poświęconych dwudziestoleciu międzywojennemu, wygłaszanych poza granicami kraju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE