Reklama

Spotkanie z Piotrem Zychowiczem

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z Piotrem Zychowiczem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Piotr Zychowicz, autor głośnej i kontrowersyjnej książki "Obłęd'44" będzie jednym z gości „Spotkań z historią. Powstanie styczniowe”. Spotkanie z nim odbędzie się w środę, 6 listopada o godz. 18:00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Piotr Zychowicz wygłosi prelekcję, będzie również istniała możliwość bezpośredniego zadania pytań historykowi. Na spotkanie zapraszamy zarówno zwolenników, jak i przeciwników tez autora „Obłędu' 44” oraz „Paktu Ribbentrop-Beck”.

Zychowicz w swojej najnowszej książki kwestionuje decyzję o rozpoczęciu Powstania Warszawskiego, nazywając ją "apogeum obłędu", który dotknął władze Polskiego Państwa Podziemnego.

Również wcześniejsza książka publicysty „Pakt Ribbentrop-Beck” wywołała ożywioną dyskusję. Piotr Zychowicz prezentował w niej alternatywną wizję polityki polskiej w XX wieku, zastanawiając się jak potoczyłyby się losy państwa polskiego, gdyby sojusz z Trzecią Rzeszą zawarła Polska, a nie Rosja.

Piotr Zychowicz jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, publicystą historycznym, dziennikarzem oraz redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Od kwietnia 2013 prowadzi magazyn historyczny ”Kontra” na antenie stacji Telewizja Republika. Jego książką, "Pakt Ribbentrop-Beck" została uznana za historyczną Książkę Roku 2012 przez "Magazyn Literacki KSIĄŻKI".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE