Reklama

Sprawa tajemniczej śmierci umorzona

Opublikowano:
Autor:

Sprawa tajemniczej śmierci umorzona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powraca temat zagadkowej śmierci Waldemara C. z ul. Narutowicza. Początkowo śledczy nie wykluczali nawet nieumyślnego spowodowania śmierci. Nieoczekiwanie jednak umorzyli sprawę. Dlaczego?Przypomnijmy, że Waldemar C. zaginął bez wieści w kwietniu po suto zakrapianej alkoholem imprezie. Mieszkańcy z początku nie przejęli się jego zniknięciem, a bardziej od nieobecności sąsiada zdenerwował ich odór unoszący się na klatce schodowej. Żychlinianie początkowo nie połączyli faktów, jednak 29 kwietnia dokonali makabrycznego odkrycia – w piwnicy za stertą starych mebli znaleźli zwłoki 48-letniego pana Waldemara. Początkowe domysły prokuratury i mieszkańców były podobne – śmierć była na tyle tajemnicza, że nie wykluczono nawet nieumyślnego spowodowania śmierci.

- Ciało było w okropnym stanie. Poznałem, że to sąsiad tylko po ubraniach. Myślę, że leżał tam dobrych kilka dni – mówił nam pod koniec kwietnia Andrzej Pietrzak, mieszkaniec bloku przy Narutowicza. – Po imprezie, która odbywała się w ten feralny weekend, na schodach widzieliśmy rozmazane plamy krwi. Dziwne jest to, że ciało znajdowało się za starą szafą. Przecież sam tam nie wszedł – dodaje A. Pietrzak.

Początkowo śledczy nie wykluczali, że ktoś mógł być zamieszany w śmierć mężczyzny. Teraz jednak opinia kutnowskiej prokuratury uległa zmianie. Jak ustaliliśmy, po przeprowadzeniu sekcji zwłok oraz wydaniu opinii przez biegłego, prokuratura zakończyła postępowanie w sprawie tajemniczej śmierci Waldemara C. Stan rozkładu zwłok był tak zaawansowany, że uniemożliwił stwierdzenie jednoznacznej przyczyny zgonu mieszkańca Żychlina. Udało się jednak ustalić, że jeszcze za życia mężczyzna nadużywał alkoholu i cierpiał na ataki epileptyczne.

– Nie było przesłanek do tego, aby stwierdzić, że do zgonu mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. W związku z tym postępowanie zostało umorzone – informuje Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE