Reklama

Sprzedają nieruchomość. „Jest droga w utrzymaniu, nie wiemy co z nią zrobić”

Opublikowano:
Autor:

Sprzedają nieruchomość. „Jest droga w utrzymaniu, nie wiemy co z nią zrobić” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na dzisiejszej sesji rady powiatu rajcy podjęli uchwałę, w myśl której sprzedana zostanie jedna z nieruchomości. Jak czytamy w uzasadnieniu, za dokonaniem sprzedaży przemawiają wysokie koszty utrzymania i brak planów Powiatu Kutnowskiego odnośnie zagospodarowania działki. Na tym jednak nie koniec.

Chodzi o nieruchomość zabudowaną, która położona jest w gminie Strzelce, w obrębie Siemianów, która w 2001 roku została darowana Gminie Strzelce. Jej przeznaczeniem było świadczenie usług medycznych z zakresu podstawowej opieki medycznej dla mieszkańców gminy Strzelce. Działalność została jednak zakończona.

Dlatego, na mocy aktu notarialnego z kwietnia br. dokonano przeniesienia własności nieruchomości na skutek odwołania darowizny. Działka wróciła więc do Starostwa Powiatowego w Kutnie.

- Za dokonaniem sprzedaży przemawiają wysokie koszty utrzymania przedmiotowej nieruchomości, brak planów Powiatu Kutnowskiego odnośnie jej zagospodarowania, konieczność pozyskania dochodów, a także stan techniczny w jakim nieruchomość została przejęta od Gminy Strzelce – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Zarząd powiatu potrzebował zgody rady powiatu, by nieruchomość została sprzedana. Rajcy niejednogłośnie zgodzili się na sprzedaż.

fot. poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE