Reklama

Stało się! KS awansuje, III liga powraca do Kutna!

Opublikowano:
Autor:

Stało się! KS awansuje, III liga powraca do Kutna! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To już niemal pewne! Po latach przerwy kutnowska drużyna melduje się w III lidze! Dzisiaj szefowie wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjęli decyzję o zakończeniu obecnego sezonu i uznaniu za finalny układu tabel z uwzględnieniem wyników z pierwszej rundy. Takie rozwiązanie premiuje awansem KS Kutno, które na półmetu rywalizacji nie miał sobie równych.

Sezon zostanie zakończony z zachowaniem awansów, bez spadków. Ligi zostaną więc przejściowo (na jeden sezon) powiększone. Dzisiejsze ustalenia prezesów wojewódzkich ZPN musi jeszcze w przyszłym tygodniu zatwierdzić zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zarząd PZPN ma zebrać się 12 maja.

Przypomnijmy, że po 17. kolejkach IV Ligi Łódzkiej, KS Kutno był liderem. Na swoim koncie zebrał 43 punkty, o 6 więcej niż wicelider, Warta Sieradz. Oznacza to, że w najbliższym sezonie, po długiej przerwie, kutnianie wrócą do III ligi.

- Niezywkle cieszy nas fakt, że po latach znów zagramy w rozgywkach centalnych. Tym bardziej, że III liga będzie znajdować się teraz pod egidą PZPN-u. Dziękujemy sponsorom, w tym Urzędowi Miasta, a także trenerom, kibicom i piłkarzom, którzy stanęli na wysokości zadania. Bez nich wszystkich ten sukces nie byłby możliwy - komentuje na gorąco prezes KS Kutno, Zbigniew Tomczak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE