Reklama

Stare wiaty przystankowe z Kutna staną w Krośniewicach

Opublikowano:
Autor:

Stare wiaty przystankowe z Kutna staną w Krośniewicach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ciężko nie zauważyć, że w znacznej części naszego miasta starych, niebieskich przystanków próżno już szukać. W ich miejsce postawiono nowocześniejsze wiaty, w kolorze miasta róż. Jak się okazuje, te zdemontowane nie poszły "na żyletki". Pożytek zrobi z nich sąsiednia gmina.

50 nowych wiat zostało zamontowanych na terenie Kutna (12 podświetlanych i 38 bez podświetlenia). W związku z tym przeprowadzona została procedura likwidacyjna starych przystanków, które znajdowały się na stanie Urzędu Miasta Kutno.

- Komisja likwidacyjna dokonała przeglądu wiat przystankowych oraz stwierdziła, że nie mają żadnej wartości użytkowej i nadają się do likwidacji. Zdemontowane wiaty w ilości 23 sztuk przekazano do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie Sp. z o.o - informuje Biuro Prasowe UM Kutno.

Okazuje się, że stare wiaty staną na terenie Krośniewic. 24 przystanki przekazane nieodpłatnie, jak deklarują władze Krośniewic, są sukcesywnie remontowane i odmalowywane.

- W zamian za nieodpłatne nabycie wiat gmina Krośniewice zobowiązana została do demontażu „starych” wiat oraz przygotowania terenu pod montaż nowych (w ich miejsce). Prace te zostały wykonane przez pracowników gospodarczych gminy - informuje Gmina Krośniewice.

Wiaty z Kutna staną na przystankach autobusów szkolnych oraz po 2 szt. na ul. Łęczyckiej i Toruńskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE