Reklama

Starosta odwołał dyrektor PUP

Opublikowano:
Autor:

Starosta odwołał dyrektor PUP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starosta kutnowski Krzysztof Debich podjął dzisiaj decyzję o odwołaniu dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy - Danuty Raciborskiej - potwierdza informację Jacek Saramonowicz, rzecznik starostwa. Stosowne pismo zostało już skierowane do PUP. Z szefową pośredniaka nie rozwiązano umowy o pracę, jest ona nadal pracownikem PUP, przebywa jednak na zwolnieniu chorobowym. Jej obowiązki przejmie póki co Anna Rzeźnicka, zastępca dyrektora urzędu.Przypomnijmy, że Powiatowa Rada Zatrudnienia opowiedziała się za pozostawieniem D. Raciborskiej na tym stanowisku.

Przypomnijmy, że starosta miał zastrzeżenia wobec Danuty Raciborskiej. Chodziło m.in. o utratę zaufania, spowodowaną licznymi i udokumentowanymi działaniami naruszającymi podstawowe zasady prawa pracy, tj. zakaz dyskryminacji pracowników zatrudnionych w PUP w Kutnie, ze względu na przynależność związkową, czego potwierdzeniem są prawomocne orzeczenia sądów pracy.

Ponadto starosta zarzucał Danucie Raciborskiej nieprawidłowe zarządzanie Powiatowym Urzędem Pracy, a w szczególności w zakresie prowadzonej polityki kadrowo-płacowej, a także brak prawidłowej współpracy obecnego dyrektora ze Starostą Kutnowskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE