reklama
reklama

Starostwo i Miasto zakładają spółdzielnię. O co chodzi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Starostwo i Miasto zakładają spółdzielnię. O co chodzi? - Zdjęcie główne

Starostwo i Miasto zakładają spółdzielnię socjalną | foto poglądowe/archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaW trakcie dzisiejszej sesji rady powiatu radni podjęli uchwałę w sprawie założenia spółdzielni socjalnej. Poinformowano, że to inicjatywa władz miasta.
reklama

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że członkami założycielami „Samorządowej Spółdzielni Socjalnej” są Miasto Kutno i Powiat Kutnowski 

Powiat Kutnowski obejmuje w Spółdzielni jeden udział członkowski o wartości 5.000 zł oraz wpłaci wpisowe w wysokości 5.000 zł. Szczegółowe zasady funkcjonowania Spółdzielni określone zostaną w statucie, przyjętym i podpisanym przez członków założycieli Spółdzielni na Zebraniu Założycielskim.

- Proponowane przedsięwzięcie jest inicjatywą działania w ramach partnerstwa Gminy Miasta Kutno z Powiatem Kutnowskim. Gmina Miasto Kutno w piśmie z dnia 3 kwietnia 2020 roku przedstawiła propozycję podjęcia wspólnych działań mających na celu utworzenie w partnerstwie z Powiatem Kutnowskim podmiotu ekonomii społecznej, jakim byłaby spółdzielnia socjalna osób prawnych – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

reklama

Na początku lipca br. przedstawiciele Miasta Kutno i Powiatu Kutnowskiego podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia spółdzielni socjalnej przez Gminę Miasto Kutno i Powiat Kutnowski. 

- Celem powołania Spółdzielni jest przywrócenie na rynek pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa oraz umożliwienie osobom bezrobotnym aktywizacji zawodowej, integracja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, tworzenie nowych miejsc pracy, organizacja i świadczenie usług pożytku publicznego, co sprzyjać będzie rozwojowi lokalnemu – napisano w uzasadnieniu projektu uchwały.

Zaznaczono również, że proponowane rozwiązanie powołania przedsiębiorstwa społecznego może być w znacznej mierze uzupełnieniem i wsparciem samorządu w walce z wykluczeniem społecznym oraz przyczyniać się do rozwoju lokalnego.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama