W uzasadnieniu uchwały czytamy, że członkami założycielami „Samorządowej Spółdzielni Socjalnej” są Miasto Kutno i Powiat Kutnowski
Powiat Kutnowski obejmuje w Spółdzielni jeden udział członkowski o wartości 5.000 zł oraz wpłaci wpisowe w wysokości 5.000 zł. Szczegółowe zasady funkcjonowania Spółdzielni określone zostaną w statucie, przyjętym i podpisanym przez członków założycieli Spółdzielni na Zebraniu Założycielskim.
- Proponowane przedsięwzięcie jest inicjatywą działania w ramach partnerstwa Gminy Miasta Kutno z Powiatem Kutnowskim. Gmina Miasto Kutno w piśmie z dnia 3 kwietnia 2020 roku przedstawiła propozycję podjęcia wspólnych działań mających na celu utworzenie w partnerstwie z Powiatem Kutnowskim podmiotu ekonomii społecznej, jakim byłaby spółdzielnia socjalna osób prawnych – czytamy w uzasadnieniu uchwały.
Na początku lipca br. przedstawiciele Miasta Kutno i Powiatu Kutnowskiego podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia spółdzielni socjalnej przez Gminę Miasto Kutno i Powiat Kutnowski.
- Celem powołania Spółdzielni jest przywrócenie na rynek pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa oraz umożliwienie osobom bezrobotnym aktywizacji zawodowej, integracja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, tworzenie nowych miejsc pracy, organizacja i świadczenie usług pożytku publicznego, co sprzyjać będzie rozwojowi lokalnemu – napisano w uzasadnieniu projektu uchwały.
Zaznaczono również, że proponowane rozwiązanie powołania przedsiębiorstwa społecznego może być w znacznej mierze uzupełnieniem i wsparciem samorządu w walce z wykluczeniem społecznym oraz przyczyniać się do rozwoju lokalnego.
Komentarze (3)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
2 miesiące temu | ocena +3 / -0
Emeryt
Ciekawe kto będzie prezesem tej spółdzielni i za jakie pieniądze.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +3 / -0
Społaczność lokalna
- Celem powołania Spółdzielni jest przywrócenie na rynek pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa oraz umożliwienie osobom bezrobotnym aktywizacji zawodowej, integracja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, tworzenie nowych miejsc pracy, organizacja i świadczenie usług pożytku publicznego, co sprzyjać będzie rozwojowi lokalnemu – napisano w uzasadnieniu projektu uchwały. Tylko pytanko do władz lokalnych dlaczego do tej pory nie chcieli podjąć współpracy z istniejącą od 2013 r w Powiecie Spółdzielnią Socjalną. Z tego co mi wiadomo na obecną chwile owa Spółdzielnia Socjalna jest w likwidacji, dlaczego tutaj nie było wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Spółdzielnia Socjalna założona przez władze lokalne zapewne będzie lepsza niż przez osoby fizyczne, jak zwykle władza wie najlepiej co dobre dla społeczności lokalnej, lecz nie mnie to oceniać. Chętnie poznał bym opinie już istniejących Spółdzielni i tej w likwidacji jak wyglądała współpraca z władzami lokalnymi i wspieranie osób z wykluczenia społecznego.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +4 / -2
rycho
to jest to co najważniejsze w samorządach - porozumienie ponad podziałami dla dobra lokalnej społeczności. trzymam kciuki
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń