Reklama

Reklama

Starostwo przygotowało atrakcje dla dzieci! Co dzieje się pod Kutnem? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starostwo Powiatowe w Kutnie pamięta o dzieciach i ich dzisiejszym święcie. Z tej okazji zorganizowano wydarzenie, które łączy w sobie przyjemne z pożytecznym.

Reklama

Dzieci, senator i starosta - wszyscy sprzątają las

Dziś rano w lesie w okolicach miejscowości Perna w gminie Nowe Ostrowy pracownicy Starostwa Powiatowego w Kutnie spotkali się z dziećmi z placówek oświatych z Dąbrowic, Żychlina i Nowego.

Wydarzenie rozpczęło się od wspólnego sprzątania lasu.

Dziecom pomagał m.in. senator Przemysław Błaszczyk, starosta Daniel Kowalik, członek zarządu powiatu Tomasz Walczewski i wójt gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska.

- Jest ekologicznie, praktycznie i zabawnie. Dzieciaki ropoczynają dzień od sprzątania lasu. Myślę, że wraz z pogadanką i fachowymi radami pracowników Nadleśnictwa Kutno ten czas będzie spędzony bardzo dobrze - komentował starosta kutnowski, Daniel Kowalik.

Wspomnieni przes starostę pracownicy Nadleśnictwa wyjaśniają dziś dzieciom m.in. jak należy zachowowyać się w lesie, o czym należy pamiętać, jakie zwierzęta zamieszkują las i co robić, by niepotrzebnie ich nie płoszyć i nie stresować.

Ognisko na finał

Na dziś zaplanowano także prelekcje z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Dzieci spotkają się także z kutnowskimi strażakami.

Starostwo przygotowało również konkursy z nagrodami. Zwieńczeniem dnia będzie ognisko z kiełbaskami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy