Reklama

Reklama

W czwartek Boże Ciało. Czy ulicami Kutna przejdą setki wiernych?

Opublikowano: wt, 1 cze 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

W czwartek Boże Ciało. Czy ulicami Kutna przejdą setki wiernych? - Zdjęcie główne

Rok temu z okazji Bożego Ciała w Kutnie nie odbyła się jedna duża procesja - każda z parafii organizowała je we własnym zakresie | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym tygodniu przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. Tradycyjnie zwykle z tej okazji w całej Polsce odbywają się procesje, które czasem przyciągają tysiące wiernych. Również w Kutnie ulicami miasta przechodziły setki mieszkańców. Czy w tym roku będzie podobnie?

Reklama

Rok temu skromniej niż zwykle

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z powodu pandemii COVID-19 ulicami Kutna nie przeszła jedna duża procesja. Poszczególne parafie we własnym zakresie organizowały sporo skromniejsze procesje.

Sprawdziliśmy, jak Boże Ciało będzie wyglądać w tym roku. Okazuje się, że wszystko będzie wyglądało niemal identycznie, jak przed rokiem.

Jak będzie w tym roku?

Ulicami miasta nie przejdzie jedna, duża procesja. Każda z parafii informuje wiernych o przebiegu tego święta. Przykładowo – w parafii pw. św. Wawrzyńca przed południem odbędzie się procesja wokół świątyni.

- 3 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku podobnie jak rok wcześniej pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 – informuje parafia.

Z kolei parafia pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych zaplanowała procesję po mszy świętej o godz. 8. Procesja przejdzie ulicami: Jesienną, Sadową, Bocianią, Bluszczową, Wiśniową, Zimową i Jesienną wróci z powrotem do kościoła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy