Reklama

Sterta śmieci na cmentarzu. Interweniował sanepid

Opublikowano:
Autor:

Sterta śmieci na cmentarzu. Interweniował sanepid - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Usypana w kontenerze i wokół niego góra odpadów, potłuczonych zniczy czy starych kwiatów - tak opisuje widoki na jednym z cmentarzy nasza Czytelniczka. Jej zdaniem jego administratorzy nie zlecali wywozu śmieci od dłuższego czasu. Miarka się przebrała i problemem zainteresowano inspekcję sanitarną.

Sprawa ciągnie się co najmniej od lipca. Jak donosi nasza Czytelniczka, kontener na cmentarzu w Mnichu (gm. Oporów) miał być ciągle przepełniony w wyniku czego również obok niego zalegały odpady. Zrodziło się więc pytanie, czy administratorzy nie płacą za wywóz śmieci?

- To nie do pomyślenia. Ludzie odwiedzają swoich bliskich zmarłych, chcą posprzątać ich groby, ale co z tego skoro tu nie ma nawet gdzie wyrzucić śmieci! Kiedy tu ostatnio była śmieciarka? - mówiła nasza Czytelniczka.

Rozmiar góry odpadów przemawiać miał za tym, że to nie efekt jedynie miesięcznego zaniedbania. Irytacja osób odwiedzających groby swoich bliskich przerodziła się w działanie i problem został rozwiązany. Sprawę zgłoszono do sanepidu.

- Istotnie w miesiącu lipcu br. przyjęto zgłoszenie o zalegających odpadach na terenie cmentarza parafialnego w Mnichu, gm. Oporów. Wydane administratorowi cmentarza w tej sprawie zostało zalecenie usunięcia i wywozu śmieci, co zostało wykonane i sprawdzone na miejscu - informuje Celina Marciszewska z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kutnie. - Państwowe organy inspekcji sanitarnej przyjmują i rozpatrują interwencje zgodnie z posiadanymi kompetencjami. PPIS w Kutnie kontroluje cmentarze na nadzorowanym terenie przede wszystkim w ramach bieżącego nadzoru sanitarnego, jednakże zwraca uwagę, że utrzymanie czystości i porządku na terenie cmentarza należy zawsze do jego administratora.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE