Reklama

Reklama

Sto lat Kutnowianki: otwarto wystawę, organizatorzy zapowiadają kultowe derby! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z wyjątkową społeczno-sportową inicjatywą wyszli: Stowarzyszenie OFC Kutno, Hufiec ZHP oraz dziennikarz sportowy Kamil Wójkowski. Dziś, z okazji setnej rocznicy powstania Klubu Sportowego Kutnowianka, otwarto wystawę poświęconą jego historii. Co więcej, inicjatorzy wydarzenia zapowiadają organizację kultowych derbów Kutna.

Reklama

Konferencja prasowa odbyła się dziś w pawilonie muzealno-wystawienniczym na placu Wolności. Tam też otwarta została wystawa pn. "Od Harcerzy do Budowlanych - historia Kutnowskiego Klubu Sportowego Kutnowianka". Wydarzenie poprowadzili: Michał Wasielewski, Krystian Olęcki oraz Kamil Wójkowski. 

- Sport to jeden z głównych elementów życia mieszkańców każdej lokalnej społeczności, który nie tylko zapewnia im rozrywkę, ale również aktywizuje oraz zachęca do wielu działań związanych z organizacją imprez sportowych, kulturalnych czy charytatywnych - przypominają inicjatorzy akcji - Nie inaczej było w Kutnie, gdzie przed stu laty impuls do rozwoju sportu dał Harcerski Klub Sportowy Kutnowianka, założony przez młodych pasjonatów sportu wywodzących się z kutnowskich drużyn harcerskich. Kutnowianka została tym samym jednym z najstarszych klubów sportowych w historii Kutna, która obok klubów mniejszości żydowskiej oraz wojskowych drużyn, współtworzyła od początku kutnowski sport - dodają. 

Podczas konferencji organizatorzy opowiedzieli o planowanych w ciągu roku wydarzeniach. Jak zapowiedział Michał Wasielewski, planowana jest organizacja meczu derbowego między legendami dwóch klubów: KS Kutnowianka i Czarnymi Kutno. 

Wystawę będzie można oglądać do 15 sierpnia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy