Reklama

Strajk policjantów: pouczenia zamiast mandatów

Opublikowano:
Autor:

Strajk policjantów: pouczenia zamiast mandatów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od kilku dni w mediach aż huczy o planowanym przez funkcjonariuszy policji strajku. Z uwagi na to, że służby mundurowe strajkować nie mogą i o zaprzestaniu wykonywania swoich obowiązków w czasie służby nie ma mowy, wybrali alternatywne rozwiązanie, czyli strajk włoski. Co to dla nas oznacza w praktyce?

Funkcjonariusze z całego województwa przygotowują się do strajku włoskiego, który rozpocznie się za niecały tydzień. Od przyszłego wtorku (10 lipca) mundurowi za wykroczenia nie będą "wlepiać" mandatów karnych, a zamiast tego obywatelom zostaną udzielone jedynie pouczenia. Na tym nie koniec. Policjanci z wydziałów ruchu drogowego oraz prewencji zapowiedzieli również, że swoje czynności służbowe wykonywać będą w sposób drobiazgowy. Nie wykluczono także ogólnopolskiej manifestacji. Na znak przyłączenia się do strajku komendy i radiowozy zostaną oflagowane. Jak zapewnia związek zawodowy, ważne jest, by wszystko odbywało się z poszanowaniem obowiązujących przepisów

Czemu funkcjonariusze zdecydowali się na taki ruch? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A w tym konkretnym przypadku o 650 zł podwyżki oraz o wprowadzenie pełnej odpłatności za zwolnienia chorobowe do 30 dni w roku i za nadgodziny. Żądają także przywrócenia korzystniejszego dla służb mundurowych systemu emerytalnego.

Nie mamy się jednak czego obawiać - strajk nie oznacza mniejszego zaangażowania w swoją pracę. A przynajmniej tak zapewnia rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Policjanci nadal będą wykonywać swoje ustawowe zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Mieszkańcy nie muszą więc obawiać mniejszego zaangażowania funkcjonariuszy w swoją pracę - informuje mł. inp. Joanna Kącka - rzecznik prasowy KWP w Łodzi.

Jak wygląda sytuacja w naszym mieście? Czy policjanci dołączą do strajku? Póki co flagi wywieszonej na komendzie próżno szukać, ale to nie oznacza, że żaden z funkcjonariuszy do strajku nie przystąpi. O komentarz w sprawie poprosiliśmy oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- Trudno mi jest się wypowiedzieć na ten temat, ponieważ protest ten jest ogólnopolski i to, czy policjanci z naszej komendy do niego dołączą jest kwestią indywidualną - poinformowała nas st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

O tym, czy kutnowscy mundurowi przyłączyli się do tej formy protestu, przekonamy się już niebawem, gdy strajk zostanie oficjalnie rozpoczęty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE