Reklama

Strajk włoski w policji. Co to oznacza dla nas wszystkich?

Opublikowano:
Autor:

Strajk włoski w policji. Co to oznacza dla nas wszystkich? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariusze policji rozszerzają swój ogólnopolski protest. Od miesiąca unikają wystawiania mandatów kierowcom, a teraz dostali szczegółową instrukcję dotyczącą przeprowadzenia strajku włoskiego. W jej treści znajdziemy m.in. zapis o zakazie używania prywatnych sprzętów np. telefonów komórkowych na służbie do kontaktu z jednostką.

Odkąd rozpoczęła się akcja protestacyjna mundurowi stosują pouczenia zamiast mandatów. Takie działania będą trwać do odwołania. Teraz natomiast forma protestu została rozszerzona o strajk włoski. Zarząd Główny NSZZ Policjantów sporządził specjalną instrukcję dla funkcjonariuszy: KLIK.

Wynika z niej, że protestujący mają nie używać prywatnych telefonów i sprzętu w pracy, o czym świadczy zapis "Korespondencja powinna się odbywać wyłącznie przy użyciu służbowych środków łączności". Mundurowi mają również tak skrupulatnie wykonywać swoje czynności, by jak najdłużej je przeciągać. Instrukcja powstała w Komitecie Protestacyjnym Zarządu Głównego NSZZ Policjantów i właśnie dociera do komend, komisariatów i posterunków na terenie całej Polski.

Co Wy na to?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE