Reklama

Reklama

Strażacy będą zarabiać więcej? Trwają konsultacje w sprawie nowych dodatków

Opublikowano: 15 kwietnia 2021 08:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażacy Państwowej Straży Pożarnej mogą niebawem otrzymać dodatek funkcyjny. Projekt rozporządzenia MSWiA trafił w tym tygodniu do konsultacji. O jakich kwotach mowa?

Reklama

Projekt Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zakłada m.in wprowadzenie, obok obecnie istniejących dodatków do uposażenia funkcjonariuszy, dodatków funkcyjnych. Jest to możliwe dzięki wprowadzonym  w ubiegłym roku zmianom do ustawy o Państwowej Straży Pożarenej. Przesłanką do otrzymania dodatku jest brak złożenia w odpowiednim terminie oświadczeniu o zrzeczeniu się uprawnienia do dodatku.

Dodatek ma być przyznawany strażakowi w miesięcznej stawce kwotowej w wysokości do 70 procent sumy otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień i nie niższej od otrzymywanego dotychczas dodatku służbowego. 

Na liście uprawniającej do dodatku znajduje się 47 pozycji z nazwami stanowisk służbowych w Komendzie Głównej, Komendach Wojewódzkich i Powiatowych/Miejskich, ośrodkach szkolenia, szkołach pożarniczych, CNBOP, Centralnym Muzeum Pożarnictwa i Wojskowej Ochronie Przeciwpożarowej. Szczegółowe informacje znajdziecie w załącznikach w galerii zdjęć. 

Ponadto MSWiA proponuje wprowadzenie kilku innych zmian. Dotyczą one także dodatków służbowych, motywacyjnych, za służbę w szkodliwych warunkach oraz zaszeregowania na stanowiskach służbowych. Wprowadzono również przesłanki podwyższania oraz obniżania tego dodatku. Zgodnie z nowymi regulacjami, dodatek służbowy nie będzie przysługiwał strażakowi pobierającemu dodatek funkcyjny.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)