Reklama

Reklama

Strażacy z naszego regionu z nowym wozem! Pojazd kosztował niemal milion złotych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejna Ochotnicza Straż Pożarna z naszego regionu może pochwalić się nowym wozem. Tym razem specjalistyczny pojazd trafił do jednostki w Pacynie (sąsiedni powiat gostyniński). Za nami oficjalne powitanie samochodu, podczas którego druhowie podzielili się szczegółami dotyczącymi nowego nabytku. 

Reklama

Powitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP w Pacynie odbyło się w miniony wtorek, 31 stycznia. W wydarzeniu wzięli udział druhowie, mieszkańcy oraz sympatycy jednostki.

- Z całego serca pragniemy podziękować za przywitanie naszego nowego MAN-a. Nie spodziewaliśmy się tylu osób, które w tym szczególnym dla nas dniu przybyły pod naszą strażnicę, pomimo późnej pory i niezbyt sprzyjających warunków pogodowych. Jesteście super! Dziękujemy również zaprzyjaźnionym jednostkom OSP: OSP Model, OSP Skrzeszewy, OSP Czyżew, Osp Suserz, OSP Żychlin, OSP Lwówek, OSP Rybie za wspaniałą eskortę i oprawę. Ukłony należą się także OSP Janówek, Osp Gąbin, OSP Adamów, OSP KSRG Lucień i OSP Szczawin Kościelny za obecność przedstawicieli jednostek. Jesteście wielcy i pokazaliście, że na brać strażacką zawsze można liczyć! - piszą w mediach społecznościowych strażacy OSP Pacyna. 

Hucznie powitany przez lokalną społeczność średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN z napędem 4x4 to pojazd wyposażony w zbiornik wody 3000 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego 350 litrów.

Nowy nabytek z pewnością ułatwi strażakom codzienną pracę. Na swoim wyposażeniu posiada zestaw narzędzi hydraulicznych, zestaw PSP R1 wraz z defibrylatorem, deskę ortopedyczną, pozostały sprzęt ratownictwa technicznego, pompy do wody zanieczyszczonej, zestaw poduszek pneumatycznych, kamerę termowizyjną, agregat prądotwórczy, najaśnicę akumulatorwą, pilarki do drewna, drabiny, przecinarkę do stali i betonu, zestaw kominowy, sprzęt burzący, sprzęt niezbędny do prac na wysokości, aparaty powietrzne oraz armaturę wodno-pianową.

Ponadto posiada zamontowane działko dachowe, system zraszaczy pod pojazdem oraz został doposażony w rozbudowany system dźwięku i oświetlenia.

Pojazd kosztował 979 080 zł, a pieniądze na jego zakup pochodziły m.in. z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Urzędu Gminy Pacyna oraz środków własnych jednostki.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z powitania wozu opublikowane przez OSP Pacyna. Więcej informacji na facebookowym profilu OSP Pacyna.

Info: OSP Pacyna

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy