Reklama

Reklama

Strażacy z Żychlina pomagają uchodźcom we Wrocławiu. Podejmują niezliczoną liczbę interwencji

Opublikowano: śr, 9 mar 2022 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Żychlina pojawili się na dworcu we Wrocławiu. Poinformowali, że podejmują liczne interwencje w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Reklama

- Nasi strażacy od wczoraj od godziny 16:00 nieustannie działają na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Pomagają niezliczoną ilość razy, liczba interwencji jest bardzo duża – relacjonują druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Żychlina.

Strażacy głównie udzielają pierwszej pomocy. Opisują, że ich zadaniami jest sprawdzanie stanu ogólnego przyjeżdżających do Wrocławia osób, pomoc przy zasłabnięciach, czy opatrywanie zranień.

Dodali, że zabezpieczają złamanie kończyn i wspólnie z poszkodowanymi oczekują na przyjazd zespołów ratownictwa medycznego.

- Dworzec jest pełen ludzi, cały czas coś się dzieje, ktoś potrzebuje pomocy. W ciągu dnia potrafi przybyć tu nawet 800 osób. W poprzednim tygodniu na dworcu pojawiła się rekordowa ilość osób - aż 2 000, z czego większość to uchodźcy z Ukrainy – podkreślają druhowie z Żychlina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy