Reklama

Reklama

Strażacy znów w roli ratowników medycznych. Reanimowali kobietę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Strażacy znów w roli ratowników medycznych. Reanimowali kobietę - Zdjęcie główne

Kutnowscy strażacy znów zostali zadysponowani w zastępstwie pogotowia | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy strażacy, po raz kolejny w ostatnich tygodniach, zostali zadysponowani do udzielenia pomocy medycznej w zastępstwie zespołu ratownictwa medycznego.

Reklama

Ok. godz. 12:20 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie z miejscowości Kolonia Sójki (gmina Kutno). Wynikało z niego, że pilnej pomocy potrzebuje starsza kobieta. Istniało podejrzenie zgonu. W związku z chwilowym brakiem wolnych karetek, na miejsce zadysponowano jednostkę kutnowskiej straży pożarnej.

Jak przekazuje nam dyżurny KP PSP w Kutnie, kobieta w wieku ok. 90 lat nie wykazywała czynności życiowych. Reanimowali ją kutnowscy strażacy, następnie seniorka została przekazana pod opiekę ratowników medycznych. Niestety, jak się dowiadujemy, nie udało się przywrócić funkcji życiowych 90-latki. 

Nie było to pierwsze tzw. izolowane zdarzenie ratownictwa medycznego z udziałem kutnowskiej straży pożarnej, jakie miało miejsce w ostatnich tygodniach. Strażacy zastępowali ratowników medycznych m.in pod koniec listopada, kiedy doszło do wypadku na terenie jednej z firm mieszczących się kutnowskiej w strefie ekonomicznej. 58-latek spadł z wysokości, lecz na tamtą chwilę żaden zespół ratownictwa medycznego nie mógł przyjechać do zgłoszenia. Większość z nich była bowiem w tym czasie zajęta, m.in interwencjami u osób zakażonych koronawirusem.

W związku z brakiem wolnych karetek, zadysponowano zastęp JRG Kutno. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pomocy medycznej, a następnnie przekazali w ręce zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Łęczycy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy