Reklama

Reklama

Strop spadł na bydło. Nie żyją krowy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 6 sierpnia 2021 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w jednym z gospodarstw. W jednym z budynków zawalił się strop, który spadł na krowy. Niestety, dwie z nich nie przeżyły.

Reklama

Do zdarzenia doszło w sąsiednim powiecie łęczyckim. 3 sierpnia 2021 roku o godz. 11:06 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o zawalonym stropie w budynku gospodarczym w miejscowości Pilichy gm. Łęczyca.

CZYTAJ TAKŻE: Mieszkańcy Kutna bez prądu, problemy pracowników urzędu. Jak długo potrwa usuwanie awarii?

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że doszło do zawalenia stropu nad pomieszczeniem inwentarskim, w którym znajdowało się 9 szt. Bydła – informuje Tomasz Suski z KP PSP w Łęczycy.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu fragmentów zarwanego stropu oraz zgromadzonego w budynku zboża, wyprowadzeniu zwierząt z budynku i przekazaniu ich będącemu na miejscu zdarzenia lekarzowi weterynarii, odgruzowaniu martwych zwierząt (Radio Łódź ustaliło, że mowa o dwóch krowach) oraz przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych. 

- W czasie trwania akcji ratowniczej właścicielka gospodarstwa źle się poczuła. Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego kobiecie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy – informuje łęczycka straż pożarna.

W działaniach udział brały 3 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, 3 zastępy z OSP w KSRG (Grabów, Leźnica Mała i Topola Królewska) oraz 1 zastęp OSP spoza KSRG Sławęcin, łącznie 27 strażaków.

Na miejsce zdarzenia przybył również komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy mł. bryg. Wojciech Pernal, który przejął dowodzenie i podtrzymał zamiar taktyczny.

CZYTAJ TAKŻE: Krzysztof Rutkowski zostawia trzy miliony złotych w Kutnie. Kupił "Potwora" od kutnowskiej firmy [ZDJĘCIA/WIDEO]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)