Reklama

Reklama

Strzeż się tych sms-ów! Oto kilka szczegółów, na które musisz zwrócić uwagę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/KCI

Strzeż się tych sms-ów! Oto kilka szczegółów, na które musisz zwrócić uwagę - Zdjęcie główne

Strzeż się tych sms-ów! Oto kilka szczegółów, na które musisz zwrócić uwagę | foto poglądowe/KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeśli otrzymałeś sms-a z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, miej się na baczności. Nadawcą wiadomości może być nie ZUS, a podstępny oszust. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, by nie dać się nabrać.

Reklama

ZUS sotzega: nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.

- Jeden z naszych klientów otrzymał wiadomość sms, z której wynikało, że ma do obioru świadczenie z ZUS. Żeby je otrzymać, miał uzupełnić dane, wchodząc w załączony link – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Treść otrzymanego sms-a:

„Masz do odebrania nieodebrane swiadczenie z ZUS, prosimy o jak najszybsze jego otrzymanie, musisz przejść do uzupełnienia: https://cutl.(...)”.

– Zdecydowanie nie należy klikać w takie linki, ani podawać swoich danych osobowych, loginów czy haseł. Wiadomość sms nie pochodzi od ZUS-u, a od oszustów, którzy próbują uzyskać dostęp do telefonu i zapisanych w nim informacji albo wyłudzić dane osobowe - przestrzega Monika Kiełczyńska. 

ZUS zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, jeśli pisana jest np. „łamaną polszczyzną” albo dotyczy świadczeń, o które nie wnioskowaliśmy.

W przypadku wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, można skontaktować się z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.

Info: ZUS 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy