Reklama

Sukces ucznia Kasprowicza

Opublikowano:
Autor:

Sukces ucznia Kasprowicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Życiowy sukces odniósł uczeń II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie Mateusz Bańcyr. Został finalistą VII Olimpiady Mediewistycznej odbywającej się w 22 i 23 kwietnia w Chojnicach i Czersku. Aby znaleźć się w gronie 21 uczniów noszących miano najlepszych znawców średniowiecza w Polsce, Mateusz musiał przebrnąć trzy, niezwykle trudne, etapy Olimpiady.

Pierwszy krok wykonał biorąc udział w I międzyszkolnym etapie, który odbył się 1 marca w II LO w Kutnie, i zajmując w nim 23 miejsce, wśród około 500 uczestników z całej Polski.

Następnie uczestniczył w II etapie Olimpiady przeprowadzonym w dniu 22 kwietnia w Chojnicach, gdzie rozwiązując zadania z historii sztuki i geografii historycznej uzyskał kwalifikację do finału olimpiady.

W III etapie rozegranym w Czersku, po dokonaniu interpretacji wskazanych tekstów źródłowych, Mateusz zajął ostatecznie 16 miejsce i uzyskał tytuł finalisty VII Olimpiady Mediewistycznej.

Serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu, tym bardziej, iż na co dzień Mateusz jest uczniem klasy drugiej o profilu biologiczno-chemicznym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE