Reklama

SUPRA ma wyprowadzić szpital na prostą

Opublikowano:
Autor:

SUPRA ma wyprowadzić szpital na prostą  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sumie o 40 łóżek (z 392 na 352) ma się zmniejszyć Kutnowski Szpital Samorządowy. Redukcje obejmą oddziały: ginekologiczny, położniczy, pediatryczny i neonatologiczny. Dyrekcja szpitala podkreśla, że to nie szpital jest za duży, a kontrakt Narodowego Funduszu Zdrowia za mały.- To nie jest zdrowa sytuacja, ale niestety tak to wygląda - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Cezary Lipiński, zastępca dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych. - Średnie miesięczne obłożenie szpitala wynosi ponad 60 proc.

Między innymi redukcja łóżek, obok redukcji zatrudnienia (w tej chwili ponad 30 osób znajduje się w okresie wypowiedzeń, część to personel administracyjny) jest elementem planu naprawczego, jaki wdraża zarząd KSS. SUPRA, bo tak się nazywa ten projekt zakłada: stabilizację sytuacji finansowej, urozmaicenie świadczeń zdrowotnych, pozyskanie inwestorów, rozwój nowych zakresów świadczeń oraz aktywizację marketingową i promocji zdrowia.

Szpital zamierza m.in. uruchomić rehabilitację kardiologiczną, poszerzyć liczbę łóżek na ZOL-u do 96, rozwijać lecznictwo ambulatoryjne oraz współpracować przy badaniach klinicznych.

Zarząd KSS liczy, że tego rodzaju usługi podreperują szpitalny budżet. W tej chwili szpital ma prawie 15 mln zł zobowiązań, w tym 3,1 mln zł to zobowiązania wymagalne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE