Reklama

Reklama

Światłowód w Kutnie? Wpłynęło zapytanie do prezydenta, znamy już odpowiedź

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay

Światłowód w Kutnie? Wpłynęło zapytanie do prezydenta, znamy już odpowiedź - Zdjęcie główne

Światłowód w Kutnie? Wpłynęło zapytanie do prezydenta, znamy już odpowiedź | foto poglądowe/pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Martyna Stasiak, asystentka posłanki KO Agnieszki Hanajczyk, zwróciła się z kolejnym pismem do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego. Tematem jej zapytania był dostęp do sieci światłowodowej w Kutnie. Jaka jest odpowiedź władz miasta?

Reklama

Asystentka posłanki zapytała m.in. o aktualną mapę obrazującą gdzie na terenie miasta położony jest światłowód oraz o współpracę z firmami zewnętrznymi w zakresie zwiększenia dostępności mieszkańców do Internetu. Zwróciła też uwagę na możliwość doprowadzenia światłowodu na Łąkoszynie. 

Jak wynika z odpowiedzi nadesłanej przez prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, Kutno starało się o unijne dofinansowanie na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2007-2013. Pieniądze te miały pomóc w zapewnieniu mieszkańcom miasta dostępu do sieci światłowodowej. Niestety „ze względu na brak zgody gestorów sieci telekomunikacyjnych na wykonanie infrastruktur niezbędnej do realizacji zadania, miasto nie uzyskało dofinansowania”.

Jest jednak dobra wiadomość. Unia Europejska rozpoczęła nową perspektywę finansową na lata 2021-2027, a Kutno wstępnie wyraziło chęć ponownego aplikowania o środki na tego typu inwestycje. 

- W związku z rozpoczęciem nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027, będzie istniała możliwość pozyskania środków finansowanych na budowę sieci światłowodowej pomiędzy placówkami publicznymi wraz z możliwością utworzenia publicznych punktów Hotspot z dostępem WLAN do sieci Internet dla mieszkańców – czytamy w piśmie prezydenta. 

Prezydent Burzyński odniósł się także do pytania o doprowadzenie światłowodu do osiedli domków jednorodzinnych na Łąkoszynie, podkreślając, że uzbrajanie działek w poszczególne media nie należy do obowiązków miasta. Mieszkańcy, którzy są zainteresowani taką usługą, muszą skontaktować się z firmami telekomunikacyjnymi działającymi na terenie Kutna. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE