Reklama

Reklama

Taktyka, strzelanie i pole walki: zobacz, jak szkolą się terytorialsi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 9 wrz 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W 9. Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej trwa szkolenie podstawowe i wyrównawcze dla nowych ochotników. Jednocześnie odbywa się dwutygodniowe szkolenie zintegrowane.

Reklama

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia w 92. batalionie lekkiej piechoty w Kutnie rozpoczęło się szkolenie podstawowe dla nowych ochotników, którzy chcą rozpocząć służbę w szeregach łódzkich terytorialsów. Więcej pisaliśmy o tym tutaj - KLIK.

Obecnie na poligonie w Toruniu trwa szkolenie dla nowych kandydatów, natomiast terytorialsi z 9ŁBOT odbywają tam szkolenie zintegrowane, które jest jedną z form podnoszenia praktycznych umiejętności żołnierzy po kolejnych etapach szkolenia. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Do komendanta kutnowskiej policji wpłynął list ws. jednego z funkcjonariuszy 

Kandydaci szkolą się z podstaw taktyki wojskowej, topografii, strzelectwa, łączności i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki.

Pozostali żołnierze 9ŁBOT w ramach szkolenia zintegrowanego podsumowują umiejętności, które zdobyli w trakcie rotacji. Udział w takich ćwiczeniach jest obowiązkiem na trwałe wpisanym w roczny kalendarz szkoleń. Zajęcia odbywają się zarówno w dzień jak i w nocy.

Żródło: 9ŁBOT

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)