Reklama

Reklama

W Kutnie ruszyło szkolenie kandydatów na terytorialsów. Większość z nich to kobiety [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 30 sierpnia 2021 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W 92. batalionie lekkiej piechoty w Kutnie rozpoczęło się szkolenie podstawowe dla nowych ochotników, którzy chcą rozpocząć służbę w szeregach łódzkich terytorialsów.

Reklama

Kandydatów, którzy stawili się rankiem 27 sierpnia w Zgierzu na punkcie ewidencyjnym przywitał nowy dowódca 91 batalionu lekkiej piechoty, ppłk Robert Foks.

 Ochotnicy zostali następnie przewiezieni do Kutna na teren 92blp, gdzie przeszli test sprawności fizycznej, odbyli szkolenia stanowiskowe, następnie pobrali przedmioty umundurowania i wyekwipowania. Wśród 31 osób jest aż 17 kobiet, w tym mama z córką, a także brat żołnierza, który służy już w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. 

CZYTAJ RÓWNIEŹ: Śmiertelny wypadek na DK 92 między Kutnem a Łowiczem. Droga całkowicie zablokowana

Szkolenie podstawowe z zakresu taktyki wojskowej, strzelectwa i topografii dla nowych terytorialsów odbywać będzie się na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu,  gdzie żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczynają 14 – dniowe ćwiczenia poligonowe.  

Ochotnicy, po zaliczeniu egzaminu końcowego, tzw. „pętli taktycznej”,  złożą przysięgę wojskową 11 września br. na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)