Reklama

Święta na drogach: nietrzeźwi kierowcy, zabrane „prawko” i poważne wypadki

Opublikowano:
Autor:

Święta na drogach: nietrzeźwi kierowcy, zabrane „prawko” i poważne wypadki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariusze kutnowskiej policji od 19 do 23 prowadzili wzmożone działania na drogach powiatu. Przez te ostatnie 4 dni doszło do 3 wypadków drogowych oraz 11 kolizji. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców, a także 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu są nadal głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie powiatu kutnowskiego czuwało ponad 200 policjantów ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu blisko 240 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości policjanci sprawdzali również prędkość oraz czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa i czy przewożą dzieci w fotelikach. Zadaniem policjantów było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez powiat kutnowski.

W okresie świątecznym doszło do 3 wypadków drogowych oraz 11 kolizji. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, a także 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 20 kwietnia w miejscowości Kamienna, gdzie kierujący samochodem renault megane mężczyzna w wieku 25 lat nie dostosował prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad nim, następnie zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia dwie osoby z obrażeniami trafiły do szpitala w Kutnie, a jedna została przewieziona Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala do Łodzi.

Kolejne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia wieczorem. Po godz. 21 na DW573 w okolicach miejsc. Jastrzębia (gm. Oporów) dachowała osobówka. Na miejscu pracowały łącznie 3 zastępy straży z JRG Kutno i OSP Żychlin, pogotowie i policja. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne.

Trzeci wypadek w okresie świątecznym miał miejsce wczoraj w Kutnie na skrzyżowaniu ulic Troczewskiego i Wa-wskie Przedmieście. Zderzyły się tam dwa osobowe seaty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE