Szachiści grali w Obrze

Szachiści grali w Obrze - Zdjęcie główne

WydarzeniaKutnowscy szachiści wzięli udział w turnieju Obra Lato Open 2010 w woj. wielkopolskim. Miłosz Zwarycz, mistrz Kutna zajął wysokie, IX miejsce z pięcioma zwycięstwami, jednym remisem i trzema porażkami. Na 26. pozycji uplasował się Maciej Budnicki. Łącznie wystartowało 75 zawodników z całego kraju.

Turniej rozegrano w dniach 17 – 22 sierpnia. W gronie uczestników znalazło się trzech kandydatów na mistrza i 21 graczy z pierwszą kategorią. Wygrał Piotr Goluch przed Włodzimierzem Kałużnym. Najlepsza kobieta, Daria Wolniaczyk, zajęła 24. miejsce.

Był to turniej długiego namysłu (9 rund po 4 godziny każda), co zaowocowało wieloma ciekawymi partiami, które teraz staną się przedmiotem analiz w kutnowskim klubie.

Zawody poświęcone były pamięci Ziemowita Zgierskiego, zmarłego przed dwoma laty twórcy i wieloletniego dyrektora tej imprezy.

Od września br. klub szachowy zaprasza do lokalu w Kutnie przy ul. Wyszyńskiego 11, gdzie w każdy piątek o godz. 17 prowadzone będą bezpłatne zajęcia szkoleniowe dla początkujących i zaawansowanych miłośników królewskiej gry.