Szachy: Grali uczniowie "czwórki' i "dziewiątki"

Szachy: Grali uczniowie "czwórki' i "dziewiątki" - Zdjęcie główne

WydarzeniaTrwają szachowe mistrzostwa Kutna szkół podstawowych. Kolejne dwa turnieje odbyły się w SP nr 4 i SP nr 9. Trzech najlepszych zawodników z każdej ze szkół weźmie udział w turnieju o tytuł Absolutnego Championa Szkół Podstawowych w Kutnie, który odbędzie się w listopadzie.

Mistrzostwa SP nr 4 zgromadziły na starcie rekordową liczbę 26 zawodników. Złoty medal i tytuł mistrza zdobył Marcel Błaszczyk. Srebro wywalczył Dominik Kowalczyk, a na trzecim miejscu z brązem znalazł się Michał Mikołajczyk. Zawody odbyły się 7 października.

Tydzień później, 14 października rozegrano turniej w Szkole Podstawowej nr 9. Mistrzem w pięknym stylu został Krzysztof Jaworski, wygrywając wszystkie partie. – Krzysztof gra od niedawna, a trudnej sztuki gry w szachy nauczyła go mama. Był to jego pierwszy turniej. Wynik i poziom gry wydają się dobrze rokować na przyszłość – mówi Janusz Ziemacki, prezes Uczniowiego Klubu Szachowego w Kutnie.

Srebrny medal "dziewiątki" zdobył Jakub Kopeć, a brązowy powędrował do Adriana Krawczyka.