Reklama

Szafka łazienkowa z lustrem - wygoda i oszczędność miejsca

Opublikowano:
Autor:

Szafka łazienkowa z lustrem - wygoda i oszczędność miejsca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Projektowanie łazienki w bloku często oznacza borykanie się z problemem niewielkiej przestrzeni użytkowej. Często trzeba dokonać wielu podejść, zanim uda się przygotować optymalny sposób zagospodarowania dostępnych metrów kwadratowych. Na szczęście istnieje kilka metod na oszczędzenie cennego miejsca.

Każdy skrawek miejsca się liczy

Zazwyczaj oszczędzanie miejsca rozpoczyna się od użycia spłuczki podtynkowej i wykorzystania narożnej kabiny prysznicowej, zamiast modelu przylegającego do jednej ściany lub wręcz wolnostojącego. Trochę rzadziej próbuje się zoptymalizować miejsce zajmowane przez szafki łazienkowe, a szkoda, bo w tym zakresie można zdziałać naprawdę sporo. Często znajdują się po prostu na jednej ze ścian lub stoją w kącie.

Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie szafki podumywalkowej, co jest bardzo wygodne, chociażby ze względu na łatwy dostęp. Rzecz w tym, że rozwiązanie to nie zawsze jest możliwe. Przeszkodę może stanowić na przykład obecność przepływowego ogrzewacza wody. Nawet jeśli z niego nie korzystasz, warto zostawić to miejsce wolne, na wypadek, gdyby w przyszłości ten stan rzeczy miał się zmienić. Zwłaszcza, że taki podgrzewacz potrafi generować oszczędności.

Znajdź lepsze miejsce na szafkę

Skoro nie pod umywalką, zawsze można wykorzystać miejsce nad nią. W praktyce oznacza to, że wykorzystana zostanie szafka łazienkowa z lustrem – zastępując tym samym tradycyjne lustra do łazienki, wieszane właśnie w tym miejscu.

Umieszczenie szafki właśnie w tym miejscu nie blokuje miejsca (zajętego już kilkanaście-kilkadziesiąt centymetrów niżej przez samą umywalkę), a jednocześnie daje łatwy dostęp do akcesoriów higienicznych, równocześnie zabezpieczając je przed przypadkowym strąceniem.

Same szafki występują w na tyle wielu wariantach (szczególnie mocno widać to w ofercie marki KOŁO), że bez problemu znajdzie się model o rozmiarach i głębokości, która nie będzie blokować korzystania z samej umywalki. Warto jednak chwilę powybierać, ponieważ można znaleźć warianty wyposażone np. w podświetlanie półek wewnątrz, a także z delikatnym naświetleniem samego lutra.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE