Reklama

Reklama

Szkoły otrzymują fałszywe maile od GIS. "To próba siania paniki"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay/GIS

Szkoły otrzymują fałszywe maile od GIS. "To próba siania paniki" - Zdjęcie główne

Szkoły otrzymują fałszywe maile od GIS: "To próba siania paniki" | foto pixabay/GIS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie ostrzega przed sfałszowanymi pismami, które we wtorek (2 maja) trafiły do niektórych szkół. Ich nadawca podszywa się pod Główny Inspektorat Sanitarny i informuje o obowiązku poddania się badaniom przesiewowym pod kątem gruźlicy. 

Reklama

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie udostępniła komunikat wydany przez GIS w sprawie rozsyłania do szkół fałszywych maili. 

- Pismo nie pochodzi od Głównego Inspektoratu Sanitarnego, nie zostało podpisane przez Głównego Inspektora Sanitarnego wz. (sfałszowany podpis) i jest próbą rozpowszechniania dezinformacji oraz zasiania paniki - informuje GIS. 

W komunikacie podkreślono, że żadne z opisanych w nim działań nie są prowadzone, a zawarte w wiadomościach informacje są nieprawdziwe i nie należy się do nich stosować. Dodatkowo wiadomości przekazywane są z błędnego adresu "inspektorat@sanepidgov.pl" - brakuje w nim kropki pomiędzy "sanepid" a "gov".

- Apelujemy o rozwagę i szczególnie uważne weryfikowanie otrzymywanych informacji, zwłaszcza adresów mailowych nadawcy. O sprawie zostały poinformowane odpowiednie organy i służby - dodaje GIS. 

Co takiego znajduje się w fałszywych pismach? 

Nadawca ostrzega w nich szkoły przed rzekomymi ogniskami gruźlicy i informuje o obowiązku poddania się badaniom przesiewowym w przypadku wykrycia tej choroby u ucznia lub pracownika szkoły. Ponadto zapowiada, że Ministerstwo Zdrowia przeprowadzi wyrywkowe kontrole szkół pod kątem gruźlicy. Autor grozi też dyrektorom odpowiedzialnością karną w razie braku reakcji na pismo. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy