Reklama

Szpital negocjuje z NFZ. Brakuje pieniędzy na pododdział udarowy

Opublikowano:
Autor:

Szpital negocjuje z NFZ. Brakuje pieniędzy na pododdział udarowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarząd Kutnowskiego Szpitala Samorządowego negocjuje z Narodowym Funduszem w Łodzi warunki przyszłorocznego kontraktu. NFZ proponuje kwotę zbliżoną do tegorocznego. Przypomnijmy, że w tym roku wynosił on ok. 42 mln zł.- Dzisiejsze rozmowy to część szerszych negocjacji - mówi Cezary Lipiński, zastępca dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych w KSS. - Każda ze stron zaprezentowała swoje stanowisko, później został spisany protokół rozbieżności. Spodziewamy się, że kolejna tura negocjacji będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu.

Władze szpitala uważają, że tylko większy kontrakt może rozwiązać wiele problemów placówki.

- Wykonujemy wiele zabiegów ratujących życie. Jako jedyni w regionie (poza Łodzią) realizujemy zabiegi trombolityczne na neurologii, które przyspiesza proces rekonwalescencji po udarze. Kontrakt na pododdział udarowy wykorzystaliśmy już dawno. Co mamy powiedzieć tym pacjentom? Że ich nie przyjmiemy? Przecież od tego zależy ich życie - dodaje C. Lipiński.

Szpital chce również, by przyszłoroczne kontraktowanie uwzględniało domowe żywienie dojelitowe. Jaki będzie efekt tych negocjacji? O sprawie będziemy informować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE