Reklama

Szukasz korzystnego depozytu? Sięgnij po ranking lokat bankowych

Opublikowano:
Autor:

Szukasz korzystnego depozytu? Sięgnij po ranking lokat bankowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ranking lokat bankowych to prosty sposób na znalezienie ciekawych ofert oszczędnościowych na rynku. Jak wiadomo, "każda pliszka swój ogonek chwali" i w każdym banku usłyszysz, że jego oferta jest "najlepsza", choćby­ u konkurencji w oddziale obok proponowano coś znacznie atrakcyjniejszego. Jednak klientowi łatwo jest uwierzyć w zachęcające słowa konsultanta, bo w mnogości ofert po prostu trudno się rozeznać.

Gdy oprocentowanie lokat w dobie wyjątkowo niskich stóp procentowych leci na łeb na szyję, trzeba się naprawdę długo naszukać, aby znaleźć depozyt z atrakcyjną stawką. Banki zmieniają ofertę jak w kalejdoskopie i tam, gdzie jeszcze do niedawna proponowano najlepsze lokaty na rynku, teraz można otrzymać stawkę ledwie symboliczną, niepozwalającą realnie zarobić przy wysokiej inflacji.

Wyższe oprocentowanie lokat nie dla każdego

Co gorsza, często wyższe oprocentowanie lokaty obwarowane jest wieloma warunkami, np. udziałem w promocji tylko dla nowych klientów, wymogiem posiadania konta osobistego lub wpłaty na rachunek depozytu wyłącznie tzw. nowych środków (tj. pieniędzy, których nie miałeś dotąd zdeponowanych w danej instytucji).

Nierzadko okazuje się więc, że choć oprocentowanie jest nęcące, wcale nie możesz skorzystać ze świetnej – na pierwszy rzut oka – propozycji, gdyż nie spełniasz jakichś kryteriów, np. nie jesteś "nowym klientem".

W takiej sytuacji pozostaje Ci przeczesywanie stron innych banków w poszukiwaniu korzystnych lokat bankowych albo – co znacznie prostsze - sięgnięcie po ranking lokat.

Ranking lokat bankowych to sprawdzone źródło informacji

Rankingi to nic innego jak zestawienia wszystkich lokat oferowanych przez banki. Dzięki nim od razu wiesz, gdzie otrzymasz najwyższą stawkę oprocentowania i na jakich warunkach.

Ogromną zaletą zestawień jest ich aktualność, dla przykładu ranking lokat na NajlepszeLokaty.pl jest monitorowany codziennie w oparciu o oficjalne dokumenty bankowe publikowane na stronach internetowych. Dodatkowo, najlepsze lokaty bankowe opisane są w odrębnych artykułach, gdzie wyliczono konkretny zysk dla różnych kwot i różnych wariantów trwania depozytu. W zestawieniu znajdziesz także atrakcyjne konta oszczędnościowe, co pozwala elastycznie łączyć różne formy pomnażania pieniędzy.

Pamiętaj, że warto korzystać wyłącznie z rankingów, które przedstawiają ofertę banków będących członkami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W przypadku kłopotów banku BFG gwarantuje zwrot Twoich oszczędności do równowartości 100 tys. euro, czyli ok. 440 tys. zł.

W rankingach najlepszą lokatę znajdziesz zupełnie za darmo; korzystanie z zestawień nic nie kosztuje, nie musisz się także rejestrować. Krótko mówiąc, otrzymujesz komplet informacji bez żadnych zobowiązań.

Czy najlepsza lokata zawsze ma najwyższe oprocentowanie?

Rankingi z założenia w przejrzysty sposób pokazują podstawowe cechy każdego depozytu: wysokość oprocentowania i czas trwania lokaty, kwotę minimalną i maksymalną, warunki odnowienia, ile lokat możesz otworzyć jednocześnie itp.

Co więcej, depozyty, które Cię zaciekawiły, możesz zestawić ze sobą dzięki porównywarce. Znalezienie odpowiedniego produktu jest też łatwiejsze dzięki różnym filtrom, pozwalającym sortować depozyty według wybranego klucza, np. tylko dla dużych kwot, dla wybranych kwot, na dłuższy lub krótszy czas.

Dodatkowo, co obecnie nie mniej ważne, rankingi prezentują także warunki dodatkowe, które mogą być dla Ciebie ewentualną przeszkodą do założenia depozytu. Zapoznając się z opisem lokaty, dowiesz się zatem, czy wymagany jest status nowego klienta, założenie konta osobistego, czy z oferty możesz skorzystać tylko jeden raz itd. Nierzadko może się także okazać, że pozornie najlepsza lokata wcale nie jest taka świetna, właśnie ze względu na mnóstwo obostrzeń i wykluczeń. Dzięki rankingom nie będziesz tracił czasu na takie nierealne oferty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE