Szybując nad Niemnem

Szybując nad Niemnem - Zdjęcie główne

WydarzeniaKutnianin Łukasz Wójcik, pilot Włocławskiego Aeroklubu po raz kolejny reprezentował Polskę w XXII Szybowcowych Mistrzostwach Europy w klasie "Klub" które odbyły się na Litwie.

Loty odbywały się w dniach 28 – 12 sierpnia nad Niemnem i Suwalszczyzną. Trasy, które mieli do pokonania zawodnicy zawierały się w przedziale 200 – 300 kilometrów. W przeciągu dwóch tygodni rozegranych było 5 konkurencji. Należy podkreślić, że warunki pogodowe nie sprzyjały uczestnikom. Kilka słonecznych dni przeplatanych było opadami deszczu, co nie pozwoliło oderwać się od ziemi. Sportowcy częściej podziwiali okolice z ziemi niż z kabiny szybowca.

26 letni kutnowski zawodnik – Łukasz Wójcik – w końcowej klasyfikacji zajął 18 miejsce. Był on jednym z najmłodszych uczestników Mistrzostw. W swoim dorobku ma już 7 miejsce, które wywalczył w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w klasie Światowej.

- Pasję do latania wpoił mi ojciec, który również jest pilotem. Można powiedzieć, że jest to nasza pasja rodzinna. Lataniem zajmuje się od 10 lat – mówi Łukasz - Mój brat także fascynuje się tą dyscypliną sportu. Uczestniczył w Mistrzostwach Polski – dodaje.

Drużynowo Polska zajęła pierwsze miejsce. Tym wynikiem nasi reprezentanci udowodnili, że należą do światowej czołówki pilotów szybowców.

Wyjazd odbył się dzięki Urzędowi Miasta Kutno, Aeroklubu Włocławskiego oraz firmom Orlen i Polsad.Urząd Miasta wydał na ten cel 4 tysiące. Na szybowcach zostały umieszczone emblematy promujące nasze miasto – mówi Michał Adamski.

Uczestnicy Turnieju dziękują sponsorom za pomoc finansową. Bez ich wsparcia, wyjazd nie był by możliwy – mówią.