Reklama

Reklama

Szykuje się duża impreza w Pałacu Saskim! W programie m.in. wyjątkowe pokazy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szykuje się duża impreza w Pałacu Saskim! W programie m.in. wyjątkowe pokazy - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
2
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Oficjalne otwarcie Pałacu Saskiego we wrześniu. Wcześniej dyrekcja placówki przygotowała jednak wyjątkową niespodziankę dla mieszkańców. Już w najbliższą sobotę odbędzie się tam Noc Muzeów. W programie wiele ciekawych atrakcji.

Reklama

Noc Muzeów 2023 w Pałacu Saskim

- Małymi krokami zbliżamy się do oficjalnego otwarcia Muzeum Pałac Saski, które nastąpi we wrześniu, ale już teraz uchylamy rąbka tajemnicy! Mimo prac organizacyjnych przy przygotowywaniu dla zwiedzających wystaw w nowym kompleksie muzealnym - nie zapominamy o ważnych datach w kalendarzu i działamy, by spotkać się z Państwem podczas Nocy Muzeów 2023! - informuje dyrekcja muzeum. 

Noc Muzeów w Pałacu Saskim odbędzie się już w najbliższą sobotę, 20 maja. O godz. 16:00 imprezę rozpocznie pokaz musztry zaprezentowany przez Garnizon Fortecy Częstochowskiej i Regiment Pieszy Koronny Królewicza. Następnie w sali reprezentacyjnej pałacu doktor Jarosław Szarek poprowadzi wykład zatytułowany: “Powstanie Styczniowe 1863 roku – z perspektywy 160 lat”.

Oprócz części pokazowej i edukacyjnej będzie też czas na nutę sztuki. O część artystyczną zadba Królewski Zespół Tańca Dawnego La Danse, który uświetni spotkanie pokazami tanecznymi z okresu baroku.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

- Przypominamy jednak, iż nadal jesteśmy w fazie przygotowań do oficjalnego otwarcia, w związku z czym do dyspozycji gości będzie dostępna jedynie część przestrzeni pałacowych, w których realizowane będą punkty programu - dodaje dyrekcja placówki.

Inicjatywa Nocy Muzeów została zapoczątkowana w Niemczech w 1997 roku, a do Polski dotarła kilka lat później – w roku 2003. Muzeum Regionalne w Kutnie dołączyło do kilkudziesięciu polskich miast biorących w niej udział w 2009 roku.

- Początkowo nocne odwiedziny muzeów odbywały się w czerwcu, natomiast z biegiem lat połączono organizację wydarzeń w ramach tego dnia z przypadającym na 18. dzień maja Międzynarodowym Dniem Muzeów. W związku z tym, że Noc Muzeów odbywa się zwykle w weekendy, data jest ruchoma, ale staramy się, by była jak najbliższa wspomnianego święta - czytamy w komunikacie wydanym przez muzeum.

Info: Pałac Saski w Kutnie

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy