Reklama

Reklama

Szykuje się kolejna duża budowa w kutnowskiej strefie. Zobacz wizualizacje! [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rusza kolejna budowa. Ponownie zainwestuje tu belgijska firma Katoen Natie, która całkiem niedawno zakończyła pod Kutnem realizację innego projektu. Nowy obiekt ma być gotowy już we wrześniu bieżącego roku. Tymczasem generalny wykonawca inwestycji, firma Commercecon, podzieliła się z nami najnowszymi wizualizacjami.

Reklama

O nowej inwestycji Katoen Natie i firmy Commercecon poinformował m.in. facebookowy profil Invest in Kutno. W ciągu 9 miesięcy w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma powstać nowy magazyn wysokiego składowania o powierzchni ponad 1,5 hektara. 

- Obiekt będzie miał wysokość 15,5 metra, a jego całkowita powierzchnia – w skład której wejdą także pomieszczenia socjalne oraz techniczne, wyniesie 15 300 mkw. Stanie tuż obok pierwszej hali magazynowej o powierzchni 10 500 mkw., którą zrealizowaliśmy dla inwestora w ubiegłym roku - informuje generalny wykonawca inwestycji, firma Commerceon.

Przypomnijmy, budowę poprzedniej hali magazynowej dla Katoen Natie rozpoczęto w kutnowskiej strefie wiosną ubiegłego roku. Budynek ma wysokość 15,5 metra, a jego całkowita powierzchnia sięga 10,5 tys. mkw. Etapy tej budowy na bieżąco relacjonowaliśmy na łamach naszego portalu, m.in. W TYM MIEJSCU.

Magazyn, którego budowa właśnie ruszyła, powstaje – tak jak poprzednio – w formule build-to-own. Dotychczasowe doświadczenie wykonawcy w realizacji tego typu obiektów oraz znajomość potrzeb i oczekiwań inwestora, jaką nabył podczas pierwszego etapu współpracy, pozwala z dużym optymizmem patrzeć na realizację tej inwestycji. Wideo z wizualizacjami znajdziecie na stronie Commercecon na Facebooku.

- Branża budowlana mierzyła się w ostatnim roku z wieloma problemami, które sprawiały, że wywiązywanie się z podpisanych z inwestorami kontraktów było dla generalnych wykonawców ogromnym wyzwaniem. Tym bardziej cieszy nas docenienie naszej pracy i nagroda, w postaci powierzenia nam przez firmę Katoen Natie realizacji swojej kolejnej inwestycji w Polsce  – tak ponowną współpracę podsumował Hubert Hoffman, właściciel Commercecon.

 

- Cieszę się, że firma Katoen Natie konsekwentnie realizuje zapowiedziane w Kutnie projekty. Świadczy to o dobrym klimacie do inwestowania i rozwijania działalności w naszym mieście. Niepodważalne atuty w postaci lokalizacji i dostępności komunikacyjnej Kutna na mapie Polski i Europy współtworzą sukces kolejnej firmy – zwraca uwagę Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Katoen Natie to belgijska firma specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Posiada ona ponad 5 mln mkw. powierzchni magazynowej w kilkuset lokalizacjach na całym świecie. W 2020 roku przejęła w Kutnie kompleks logistyczny Nijhof-Wassink o powierzchni 40 tys. mkw. oraz farmę silosów, a następnie rozpoczęła proces rozbudowy istniejącej infrastruktury, stawiając baterie dodatkowych 42 silosów. Pod koniec 2022 roku zakończono inwestycję związaną z budową pierwszego magazynu wysokiego składowania. Budowa kolejnego ma się zakończyć już we wrześniu 2023 roku.

Info: Tower Group Communications/Facebook Commercecon/własne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy