Reklama

Reklama

Szykuje się spora impreza w powiecie kutnowskim! Będzie patriotycznie i sportowo

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Szykuje się spora impreza w powiecie kutnowskim! Będzie patriotycznie i sportowo - Zdjęcie główne

Szykuje się wyjątkowe wydarzenie w powiecie kutnowskim! Mowa o biegu terenowym „Niepokonani-Niezłomni 2022”, który już w najbliższy piątek odbędzie się w Krośniewicach. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szykuje się wyjątkowe wydarzenie w powiecie kutnowskim! Mowa o biegu terenowym „Niepokonani-Niezłomni 2022”, który już w najbliższy piątek odbędzie się w Krośniewicach. Poza konkurencjami sportowymi zaplanowano wiele atrakcji, m.in. przegląd pieśni patriotycznych, występ grupy rekonstrukcyjnej czy pokaz pierwszej pomocy.

Reklama

Impreza odbędzie już w najbliższy piątek, 16 września, na Placu Wolności w Krośniewicach. Jak mówią organizatorzy, będzie to emocjonujący wyścig, podczas którego uczestnicy wykażą się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także wiedzą o życiu i działalności gen. Władysława Andersa i gen. Mieczysława Rysia Trojanowskiego. Na pięcioosobowe zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych czekać będą zadania, które sprawdzą ich kondycję , a przede wszystkim wiedzę.

Co jeszcze zaplanowano?

 • 10:30 Zawody sprawnościowe dla przedszkolaków „Niezłomni od małego” o puchar posła RP Marka Matuszewskiego i burmistrza Krośniewic
 • 12:00 Przegląd pieśni patriotycznych w wykonaniu przedstawicieli szkół i domów kultury z terenu powiatu kutnowskiego  pod patronatem senatora RP Przemysława Błaszczyka
 • 13:00 Prelekcja „Życie i działalność gen. Władysława Andersa i gen. Mieczysława Rysia Trojanowskiego”
 • 14:00 Wręczenie nagród uczestnikom biegu „Niepokonani-Niezłomni” oraz konkursu plastycznego „Szlak Andersa z Misiem Wojtkiem”
 • 14:40 Zwiedzanie wystawy okolicznościowej muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego
 • 15:00 Terenowy turniej o puchar „Niepokonani” starosty kutnowskiego Daniela Kowalika w grze Teqball dla uczniów szkół z powiatu kutnowskiego
 • 15:00 Zawody strzeleckie o „Puchar Bohaterów” posła RP Tadeusza Woźniaka
 • 17:00 Zakończenie „Dnia Bohaterów”, podziękowanie i rozdanie nagród oraz dyplomów
 • 18:00 – 21:00 Koncert dla mieszkańców

 

Ponadto:

 • Strefa wystawiennicza sponsorów i instytucji wspierających 
 • Strefa pokazowa – występ grupy rekonstrukcyjnej, pokaz udzielania pierwszej pomocy, sekcja sportowa, policyjna itp.
 • Poczęstunek dla wszystkich 
 • Wojskowa grochówka

 

Patronatem honorowym wydarzenie objęli: marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi, starosta kutnowski Daniel Kowalik i burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman.

- Zapraszamy mieszkańców powiatu kutnowskiego do udziału w wydarzeniu oraz do naszego stoiska plenerowego, które będzie dla Was otwarte od godziny 10:00 - mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

 

- Zachęcamy również do udziału w powiatowych konkursach z Wiedzy o Samorządzie oraz Wiedzy o Ekologii - dodaje starosta Daniel Kowalik. - Do wygrania wiele atrakcyjnych gadżetów z herbem powiatu kutnowskiego. Ponadto od 13:00 będziemy mogli poczęstować państwa pyszną wojskową grochówką prosto z wojskowej kuchni polowej. 

 

- Ze swojej strony chciałbym zachęcić wszystkich miłośników piłki nożnej do udziału w terenowym turnieju o puchar NIEPOKONANI Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika w Teqballu - zaprasza Tomasz Marciniak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy