Reklama

Szykuje się spora inwestycja w Żychlinie. Do urzędu wpłynęły dokumenty

Opublikowano:
Autor:

Szykuje się spora inwestycja w Żychlinie. Do urzędu wpłynęły dokumenty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwają przygotowania projektowe do realizacji inwestycji na drodze wojewódzkiej przebiegającej przez Żychlin. Planowana jest modernizacja części ul. Traugutta i cały przebieg ulic Orłowskiego i Sannickiej.

- Jak informowaliśmy wcześniej naszych mieszkańców, burmistrz wielokrotne zgłaszał problem i rozmawiał z poprzednim i obecnym Marszałkiem Województwa Łódzkiego w sprawie tej inwestycji. Szczególnie w zakresie poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg w obrębach skrzyżowań przy Trzech Krzyżach i przy siedzibie Poczty oraz o poszerzeniu ul. Sannickiej. Od roku, po pozytywnej reakcji Zarządu Województwa, opracowywany jest projekt techniczny. Dokumentacja uwzględnia nasze uwagi przekazywane w czasie konsultacji z projektantami - podkreśla Gmina Żychlin.

W ubiegłym tygodniu dokumentacja projektowa wpłynęła do Urzędu Gminy w Żychlinie, razem z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej. Jest to jeden z bezwzględnych warunków do uzyskania pozwolenia na budowę, w przypadku modernizacji odcinków dróg o długości powyżej 1 km.

Ta część dokumentacji obejmuje etap północny modernizacji drogi wojewódzkiej. Odrębnym etapem jest modernizacja w obszarze południowym z modernizacją skrzyżowania przy Trzech Krzyżach. O przebiegu prac planistycznych będziemy informować mieszkańców na bieżąco.

fot. archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE