Reklama

Tak drogich świąt jeszcze nie było! Zobacz, gdzie najmniej zapłacisz za zakupy

Opublikowano:
Autor:

Tak drogich świąt jeszcze nie było! Zobacz, gdzie najmniej zapłacisz za zakupy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Świąteczne wydatki mają w tym roku mocno uderzyć po kieszeni przeciętnego Kowalskiego. Analizy wykazują, że za ten sam zestaw produktów dziś zapłacimy nawet do 30 procent drożej niż przed ubiegłoroczną Gwiazdką. Ceny wielu artykułów wyraźnie poszły w górę i trudno spodziewać się w tej materii bożonarodzeniowych cudów. Do którego z kutnowskich sklepów najlepiej wybrać się na zakupy, by przyoszczędzić trochę grosza?

Takiej analizy podjął się portal dlahandlu.pl. Prezentowane przez nich ceny pozyskiwane są przez ankieterów w trakcie wizyt w sklepach oraz przesyłane przez sieci handlowe. W zestawieniu uwzględniono dyskonty, hipermarkety, supermarkety oraz sklepy samoobsługowe. Pod uwagę wzięto 50 najważniejszych (subiektywnie) produktów.

Poniżej prezentujemy przykładową listę zakupów:

Chleb 1000 g
Bułka kajzerka 50 g 10 szt.
Herbata Lipton Yellow Label 100 torebek 1 szt.
Piwo Żywiec puszka 0,5 l 2 szt.
Kawa mielona Tchibo Family 250 g 1 szt.
Czekolada mleczna Wedel 100 g 1 szt.
Płatki kukurydziane Nestle 250 g 1 szt.
Dżem Herbapol 280 g różne smaki 1 szt.
Olej Kujawski 1 l 1 szt.
Masło extra kostka 200g 1 szt.
Margaryna Rama Classic 500 g 1 szt.
Serek wiejski Piątnica naturalny 200 g 1 szt.
Śmietana Piątnica 18 proc. 200 g 1 szt.
10 jaj - najtańsze 1 szt.
Ser żółty gouda 1 kg 500 g
Mleko Łowickie 1 l 3,2% 1 szt.
Jogurt Zott Jogobella 150 g 2 szt.
Ketchup Pudliszki 430 g 1 szt.
Musztarda Kamis 185 g różne rodzaje 1 szt.
Sok pomarańczowy Tymbark 1l karton 1 szt.
Woda niegazowana Żywiec Zdrój 1,5 l 1 szt.
Napój Tymbark 1 l (karton) jabłko-wiśnia 1 szt.
Mąka pszenna poznańska typ 500 1kg 1 szt.
Cukier biały kryształ 1 kg 1 szt.
Sól 1 kg najtańsza 1 szt.
Parówki Berlinki opak. 250 g 1 szt.
Polędwica sopocka plastry, pakowane próżniowo, 450 g 1 szt.
Kurczak cały 1 kg 1000 g
Schab bez kości 1 kg 500 g
Śledziowe matjasy w oleju 650 g 1 szt.
Kiełbasa podwawelska na wagę - 80 proc. mięsa wieprzowego 100 g
Szynka wiejska plastry, opak. próżniowe, 450 g 1 szt.
Banany 1 kg na wagę 1000 g
Jabłka polskie na wagę 1 kg 1000 g
Cytryny 1 kg na wagę 1000 g
Pomarańcze 1 kg na wagę 1000 g
Ziemniaki na wagę 1 kg 2000 g
Pomidory na wagę 1 kg 1000 g
Papryka czerwona 1 kg na wagę 1000 g
Pieczarki 1 kg na wagę 500 g
Papier toaletowy (opak. 8 rolek) biały, 100 proc. celulozy 1 szt.
Płyn do zmywania naczyń Ludwik 1 l miętowy 1 szt.
Pasta do zębów Colgate Herbal 125 ml 1 szt.
Mydło Dove - kostka 100 g 1 szt.
Domestos do mycia/czyszczenia toalet 750 ml 1 szt.
Szampon do włosów Timotei 250 ml 1 szt.
Proszek do prania Vizir 400g 1 szt.
Ręczniki papierowe (opak. 2 rolki) - najtańsze 1 szt.

W którym ze sklepów dostępnych również na terenie Kutna, za powyższe artykuły zapłacimy najmniej? Oto, co wynika z analiz portalu dlahandlu.pl (biorąc pod uwagę ceny z najtańszych punktów danej sieci):

Dyskonty:
Biedronka: 232,69 zł
Netto: 232,85 zł
Lidl: 238,99 zł
Aldi: 245,52 zł
Hipermarkety:
Kaufland: 219,43 zł
Carrefour: 231,40 zł
Supermarkety:
Dino:249,10 zł
Polo(Mila): 262,56 zł
Stokrotka: 266,54 zł
Sklepy samoobsługowe:
Lewiatan: 291,54 zł
Żabka: 342,80 zł


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE