Reklama

Reklama

Za nami jubileusz Podstrefy Kutno: tak odradzał się kutnowski przemysł! Film już na YouTube [FOTO, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegły wtorek w KDK-u świętowano 20-lecie Podstrefy Kutno Łódzkiej SSE. Jednym z kluczowych punktów jubileuszu była premiera filmu dokumentalnego "20 lat Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czyli krótka historia odrodzenia przemysłu w Kutnie". Film dostępny jest już na platformie YouTube.

Reklama

Formalnie Podstrefa Kutno została utworzona w 2001 r. Zajmowała wówczas powierzchnię nieco ponad 23 ha. Obecnie to ponad 130 ha objętych statusem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kilkadziesiąt nowych firm oraz kilka tysięcy nowych miejsc pracy.

Utworzenie i funkcjonowanie Podstrefy Kutno jest w rzeczywistości zwieńczeniem konsekwentnie podejmowanych przez samorząd kutnowski działań, zapoczątkowanych po 1989 r.

Film traktujący o odrodzeniu kutnowskiego przemysłu można od dzisiaj obejrzeć m.in. na platformie YouTube W filmie wykorzystano materiały archiwalne pochodzące z zasobów: Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, Muzeum Regionalnego w Kutnie i Urzędu Miasta Kutno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy