Końcówka prac nad kutnowską Zieloną Osią Miasta
Projekt Zielonej Osi Miasta zakładał budowę prawie sześciu kilometrów ścieżek rowerowych i dróg dla pieszych łączących wschodnią i zachodnią część Kutna (od ul. Barei do ul. Metalowej).
Oprócz tego w ramach inwestycji przewidziano sporo prac w parku nad Ochnią, takich jak budowę pawilonu informacji turystycznej, rozarium, mini ogrodu botanicznego, skateparku, czy pumptrucku.
Plany przewidywały również m.in. utworzenie drewnianego pomostu na Ochni, plaży z infrastrukturą do gry w siatkówkę, pryszniców, przebieralni czy kładki widokowej.
Ta kutnowska inwestycja uzyskała promesę dofinansowania w wysokości ponad 26 milionów złotych. Projekt o nazwie: „Budowa Infrastruktury Turystyczno-Rekreacyjnej i Sportowej w Dolinie Rzeki Ochni na terenie Miasta Kutna" obejmuje wiele mniejszych zadań mających poprawiać bazę turystyczno-rekreacyjną i łącznie ma kosztować prawie 31 mln zł.
Jak informuje nas Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Kutnie zakończenie wszystkich prac jest zaplanowane na koniec stycznia 2024 roku. Następnie przyjdzie pora na czynności odbiorowe, które mogą potrwać około dwa miesiące, ale możliwe, że uda się to załatwić szybciej.
Co zostało do zrobienia?
Po odbiorach wiosną 2024 roku Zielona Oś Miasta zostanie oficjalnie otwarta i udostępniona mieszkańcom.
Jak przekazuje nam Ratusz, większość prac zostało zakończonych. Powstały pawilon informacji turystycznej, skatepark, pumptrack, dwa drewniane pomosty na rzece Ochni, plaża z infrastrukturą do gry w siatkówkę, kładka widokowa, rozarium i mini ogród botaniczny. Dodatkowo zamontowano nowy plac zabaw i siłownię plenerową.
Zakończono:
- prace wykończeniowe w budynku pawilonu informacji turystycznej,
- wykonanie ogrodzenia terenu rozarium,
- nasadzenia zieleni w rozarium i ogrodzie botanicznym,
- prace na pumptrucku i skateparku,
- prace związane z wykonaniem plaży, kładki widokowej i pomostu drewnianego,
- budowę boiska do piłki plażowej,
- budowę dwóch kładek rowerowych na rzece Ochni.
Obecnie trwa montaż elementów małej architektury, oraz ławek i siedzisk na kładce widokowiej.
Do wykonania pozostały dwa odcinki ścieżki rowerowej wzdłuż parku nad Ochnią, 10 proc. alejek żwirowych w parku nad Ochnią, oraz montaż znaków pionowych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.