Reklama

Reklama

Taniec, śpiew i teatr w sercu Kutna. Talenty zachwyciły na Rynku Zduńskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 26 lip 2021 12:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami finał XXV Letnich Spotkań Artystycznych. Wczoraj na Rynku Zduńskim przed budynkiem Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbył się pokaz warsztatowy. W tym roku spotkania odbywały się pod hasłem „Wiara/Nadzieja/Miłość”.

Reklama

W tym roku z powodu pandemii w organizacji Letnich Spotkań Artystycznych musiało zajść kilka zmian, np. czas trwania warsztatów  wyniósł tylko 5 dni. W trakcie LSA stosowano się do zaleceń epidemiologicznych.

CZYTAJ TAKŻE: Policja komentuje wypadek na autostradzie pod Kutnem. Dwie osoby w ciężkim stanie, dziecko w szpitalu w Łodzi [ZDJĘCIA]

Mimo tych trudności Spotkania udało się przeprowadzić, a ich uczestnicy spędzali czas i rozwijali swoje talenty pod okiem niezawodnych instruktorów:

  • Izabelli Borkowskiej– warsztat taneczny. Choreograf wielokrotnie nagradzany na festiwalach w kraju i za granicą. Opiekun i choreograf Teatru Tańca TEST.
  • Magdy Ptaszyńskiej - warsztat wokalny. Wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, w zakresie wokalistyki. Od 2004r. zajęła się również edukacją innych. W oparciu o własny, autorski program prowadzi z powodzeniem warsztaty wokalne, z zakresu emisji głosu oraz interpretacji piosenki na terenie całej Polski. Od 2007r. związana z Autorską Szkołą Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie.
  • Darka Sikorskiego – warsztat teatralny. Aktor i reżyser teatralny. Reżyser Teatru Tańca Test, Kabaretu 41 w Warszawie, Teatru Studenckiego „Po balu”. Opiekun i reżyser Teatru Tańca TEST.
  • Krzysztofa Ryzlaka – koordynatora projektu.  Reżyser Grupy Teatralnej „od jutra”. Na LSA od pierwszej edycji.

 

CZYTAJ TAKŻE: Święto w kutnowskiej komendzie. Awanse i podziękowania dla policjantów [ZDJĘCIA]

Organizatorzy podkreślali, że wczorajszy pokaz warsztatowy był podsumowaniem nie tylko tegorocznych Letnich Spotkań Artystycznych, lecz wszystkich 25 lat na przestrzeni których Kutnowski Dom Kultury organizuje to wydarzenie.

Idea Letnich Spotkań Artystycznych od lat jest niezmienna – KDK zaprasza młodych ludzi z Kutna, powiatu i całej Polski, aby wspólnie spędzali czas pod okiem instruktorów, rozwijając przy tym swoje pasje.

- Inicjatorem pomysłu był Paweł Mikołajczyk – tancerz i choreograf, wtedy w Polskim Teatrze Tańca Ewy Wycichowskiej, który wyszedł z Grupy Teatralnej „od jutra” działającej w naszej placówce. Letnie Spotkania Artystyczne są alternatywną formą spędzenia czasu podczas wakacji – mówią przedstawiciele KDK.

Oprócz rozwoju zainteresowań artystycznych uczestnicy LSA zyskują wspaniałe miejsce w którym mogą nawiązać nowe znajomości i poznać ciekawe osoby z różnych części naszego kraju.

CZYTAJ TAKŻE: Szykują się do otwarcia nowego sklepu przy Żwirki i Wigury w Kutnie [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)