Reklama

Reklama

Te badania nic nie kosztują, a mogą ocalić życie. Do Kutna przyjedzie mammobus

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Te badania nic nie kosztują, a mogą ocalić życie. Do Kutna przyjedzie mammobus - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bardzo niepokojące są obecne wyniki Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mammobusów, przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami, który wynosi zaledwie 34,81 procent. Statystyki te mogą ulec zmianie m.in dzięki mieszkankom naszego powiatu. Mammobus będzie bowiem gościł w Kutnie jeszcze w tym miesiącu.

Reklama

Grudzień 2020 roku jest ostatnim miesiącem, w którym z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1951.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w Kutnie 17 grudnia w godzinach od 10.00 do 17.00 przy markecie Kaufland, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5

W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

 lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk.

- Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy