Reklama

Reklama

Te choinki to unikat! Wyszły spod rąk kutnowskich licealistek, wszystko dla pacjentów hospicjum

Opublikowano: czw, 17 gru 2020 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielka pasja i jeszcze większe serca. Uczennice II klasy "Staszica" i "Dąbrowszczaka" biorą udział w projekcie Zwolnieni z teorii, dzięki czemu niosą pomoc Hospicjum Kutnowskiemu. Na aukcje trafiły już własnoręcznie wykonane przez nie choinki. Każda złotówka zostanie przeznaczona na pomoc podopiecznym hospicjum.

Reklama

 Klaudia Justyńska, Julia Olszewska, Ola Karolewska i Ola Małachowska, w ramach projektu Zwolnieni z teorii założyły akcję "MY dla hospicjum".  Projekt jest objęty honorowym patronatem KCI.

Zwolnieni z Teorii to platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych. Problemem poruszanym przez projekt kutnowskich licealistek jest brak społecznej świadomości o zmaganiach i potrzebach osób chorych paliatywnie. 

- Wiele osób niestety nie zdaje sobie sprawy, jak istotnym stowarzyszeniem jest hospicjum i jak bardzo ważną rolę odgrywa. Pragniemy uświadomić ludzi, jak powinno się wspierać chore osoby na różnych płaszczyznach (emocjonalnej oraz medycznej) oraz jak niwelować ich cierpienie - tłumaczą dziewczęta. 

Uczennice pragną ułatwić życie pacjentów Hospicjum Kutnowskiego uzmysłowić społeczeństwu, jak ważną rolę odgrywa personel medyczny i z jakimi niedogodnościami się zmaga. 

- Naszymi działaniami chcemy budować wiarę w życzliwości młodych ludzi w stosunku do pacjentów. Dążymy do tego, by jak najbardziej przyczynić się do poprawienia standardów w lokalnej placówce i umożliwić zakup potrzebnych przedmiotów. Naszym celem jest wszechstronność, a zarazem skuteczność w działaniu.

Młode kutnianki zachęcają do wsparcia i zakupu własnoręcznie wykonanych przez nie choinek. Do wyboru są drzewka w dwóch rozmiarach: duże (30cm) oraz małe (20cm). Choinki możecie zobaczyć w naaszej galerii lub na facebookowym profilu projektu licealistek - TUTAJ

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy