Reklama

Reklama

Te statystyki napawają dumą. Kutnianie oddają coraz więcej krwi!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Te statystyki napawają dumą. Kutnianie oddają coraz więcej krwi! - Zdjęcie główne

Kutnianie oddają coraz więcej krwi | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Każdy jej litr jest na wagę złota - wydaje się, że doskonale zdają sobie z tego mieszkańcy Kutna i okolic, którzy z roku na rok oddają coraz więcej krwi. Z danych opublikowanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi wynika, że w naszym mieście padł w ubiegłym roku kolejny rekord!

Reklama

Garść informacji i statystyk z RCKiK dotyczących punktu krwiodawstwa w Kutnie przytacza randy miejski, Robert Feliniak, który wspólnie z z Kutnowskim Klubem HDK PCK jest współorganizator licznych akcji krwiodawstwa w mieście róż. 

W 2020 roku krew oddało 348 kobiet i 1037 mężczyzn co dało w sumie 1494,9 litrów krwi (270 kobiety i 1224,9 mężczyźni )

W 2021 roku krew oddało 327 kobiet i 1028 mężczyzn co dało w sumie 1585,35 litrów krwi ( 265,5 kobiety i 1319,85 mężczyźni)

W 2002 roku krew oddało 339 kobiet i 1070 mężczyzn co dało w sumie 1666,8 litrów krwi (293,85 l  kobiety i 1372,95 l mężczyźni) 

- Jak można zaobserwować tendencja jest wzrostowa. I jeżeli ilość  krwiodawców rośnie skromnie, to ilość donacji wzrasta systematycznie. Wniosek z tego jest jednoznaczny, że krwiodawcy coraz częściej oddają krew a co za tym idzie magazyny w bankach krwi rosną w siłę - komentuje Robert Feliniak - Cieszy dodatkowo fakt, że ja wraz Kutnowskim Klubem Krwiodawców mogliśmy się przyczynić do tej dużej frekwencji - dodaje radny.  

Należy nadmienić, że sobotnich akcjach krwiodawstwa w 2021 i 2022 roku w Kutnie krew oddało prawie 200 osób, co w sumie oznacza zebranie ok 90 litrów krwi. Warto przypomnieć chociażby akcje z ubiegłego roku, jak "Oddaj krew dla Niepodległej", czy "Choinka za życie", które spotkały się z ogromnym odzewem mieszkańców Kutna i okolic. 

Przypomnijmy, że punkt krwiodawsta przy placu Piłsudskiego w Kutnie został oficjalnie otwarty 8 lutego 2022 roku. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz Kutna i dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy