Reklama

Reklama

Te umiejętności robią wrażenie! Kutnowskie psy policyjne pokazały, co potrafią [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 31 maj 2022 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czworonogi, które na co dzień pomagają policjantom z kutnowskiej komendy, wzięły ostatnio udział w specjalnym szkoleniu w ramach „Mundurowego Dnia Dziecka” w Kutnie. Nasze miasto odwiedziły również psy policyjne z innych miast regionu, dając pokaz swoich umiejętności.

Reklama

Policyjne psy służbowe są nieocenioną i znakomitą pomocą w służbie. Ich szkolenia odbywają się systematycznie na terenie całego garnizonu łódzkiego. 28 maja takie szkolenie przeprowadzono w Kutnie. Wszystko mieli okazję oglądać najmłodsi w ramach zorganizowanego dla nich "Mundurowego Dnia Dziecka".

W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze i ich pomocnicy z kutnowskiej komendy i nie tylko:

  • st.sierż. Damian Tomczak z KPP w Kutnie owczarkiem niemieckim - Negat
  • mł.asp. Marcin Bigosiński z KPP w Kutnie owczarkiem niemieckim -  Luba
  • mł.asp. Jacek Ziółkowski z KPP w Łęczycy z owczarkiem niemieckim - Orwo
  • asp.szt. Piotr Cichosz z KPP w Zgierzu z owczarkiem niemieckim - Nemir  oraz owczarkiem belgijskim - Lambada

 

Każdy z tych czworonożnych funkcjonariuszy przeszedł wraz ze swoim przewodnikiem specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. 

- Taki kurs przebiega dwutorowo. Przyszli przewodnicy zdobywają wiedzę teoretyczną z zakresu taktyki i techniki użycia psów, kynologii policyjnej i tresury oraz odbywają – pod okiem doświadczonych instruktorów – zajęcia z praktycznej tresury psów. Uczą się zasad właściwej pielęgnacji psów oraz ich żywienia. Doskonalą ponadto swoje umiejętności strzeleckie i podnoszą ogólną sprawność fizyczną, która jest niezbędnym elementem pracy z psem służbowym – informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie. 

W zakładzie tresowane są nie tylko psy patrolowo-tropiące. Drugą ważną grupę stanowią psy do zadań specjalnych, które w obliczu rosnącej przestępczości związanej z przemytem i handlem narkotykami oraz aktami terroru tresowane są w zakresie wyszukiwania zapachów narkotyków, materiałów wybuchowych oraz zapachu zwłok ludzkich na lądzie i w wodzie a także identyfikacji śladów zapachowych ludzi. 

Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kutnie opublikowano krótką relację wideo ze szkolenia. Zobaczycie ją TUTAJ.

W galerii obejrzycie natomiast zdjęcia z "Mundurowego Dnia Dziecka", w tym również z pokazu szkolenia psów.

Info: KPP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy