Reklama

Reklama

Teatr, taniec i słodki poczęstunek: wszystko dla ukraińskich dzieci. Wyjątkowe spotkanie w "Staszicu" już jutro!

Opublikowano: pt, 11 mar 2022 12:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie III LO z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica mają nie tylko tęgie głowy, ale i wielkie serca. Kutnowska młodzież organizuje zajęcia teatralno-taneczne przeznaczone dla ukraińskich dzieci i młodzieży. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę. Przewidziane są także upominki i słodki poczęstunek.

Reklama

Spotkanie organizują uczniowie III LO, twórcy projektu 365longevity, powstałego w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii":  Kacper, Maria, Oliwia, Paulina i Szymon. Zajęcia skierowane są dla dzieci i młodzież w wieku 5-15 lat i prowadzone będą przez instruktorów tańca oraz nauczycielkę zajęć teatralnych.

- W związku z zaistniała sytuacją na świecie, chcielibyśmy również pomóc na tyle, na ile możemy. W związku z tym, pieniądze zebrane ze zbiórki na nasz projekt, chcemy przeznaczyć na Ukrainę. Podejmiemy się również innych działań ale zaczynamy od wydarzenia dla najmłodszych koleżanek i kolegów. W planach mamy oczywiście świetna zabawę. Odbędą się godzinne zajęcia taneczne, godzinne warsztaty teatralne, a na koniec zrobimy sobie mały seans kinowy- może nie będzie to w pełnej okazałości kino, ale staniemy na głowie, żeby oddać urok tego miejsca. Oczywiście nie zabraknie popcornu - zachęcają kutnowscy licealiści. 

Zajęcia odbędą się w godz. 9.00 - 12.00.

- Należy pamiętać o wygodnym stroju dla dzieciaków aby mogły swobodnie się poruszać. Nie mamy również problemu z tym, aby rodzic został z dzieckiem, mamy instruktorkę również dla osób dorosłych, dlatego też jak najbardziej można zabrać dla siebie wygodny, sportowy strój i potańczyć.

Zapisy pod nr. tel 883 306 812. Organizatorzy będą wdzięczni za SMS z imieniem, nazwiskiem oraz wiekiem uczestnika. 

Jeśli wydarzenie spotka się z zainteresowaniem ukraińskich rodzin, będzie odbywać się cyklicznie. 

"Zwolnieni z Teorii" to pierwsza w Polsce olimpiada, która nie polega na nauce podręczników na pamięć, tylko na zrealizowaniu w prawdziwym życiu autorskiego projektu społecznego. Projekt 365longevity, stworzony przez uczniów III LO prowadzony jest w formie kalendarza, gdzie każdy miesiąc oznacza przedstawienie jak najefektywniejszej formy dbania o dany narząd ludzkiego ciała, dany zakres chorób i pojawiających się przy tym problemów. Na każdej kartce kalendarza znajdują się zalecenia, do których warto się stosować oraz czynności jak i rzeczy, których w szczególności powinno się unikać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy