Reklama

Reklama

Co dalej z egzaminami na prawo jazdy w Kutnie? Radni powiatowi jednomyślni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Co dalej z egzaminami na prawo jazdy w Kutnie? Radni powiatowi jednomyślni  - Zdjęcie główne

Co dalej z egzaminami na prawo jazdy w Kutnie? Radni powiatowi jednomyślni | foto poglądowe/archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia To już pewne - w Kutnie powstanie filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Radni powiatowi głosowali w środę nad uchwałą dotyczącą przekazania na rzecz Województwa Łódzkiego nieruchomości, która przeznaczona zostanie pod działalność WORD w Łodzi. Poznaliśmy też wstępną datę zakończenia inwestycji.

Reklama

Filia WORD w Kutnie coraz bliżej

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce przyszli kierowcy z Kutna i okolic będą mogli zdawać egzaminy na prawo jazdy w naszym mieście. W lutym poinformował o tym starosta kutnowski Daniel Kowalik.

- Z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera powstała taka inicjatywa, aby Urząd Marszałkowski sfinansował powstanie infrastruktury umożliwiające przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy kat. A i B na terenie powiatu kutnowskiego. Ze strony Powiatu Kutnowskiego wkładem w inwestycję byłby działki znajdujące się nieopodal Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Działki te, byłyby przekazane w darowiznę, a Urząd Marszałkowski sfinansowałby całą infrastrukturę – mówił wówczas w rozmowie z Radiem Łódź. 

Radni jednomyślni 

Na sesji Rady Powiatu Kutnowskiego 9 marca radni zaakceptowali natomiast kierunek działania Zarządu Powiatu w tej sprawie. Uchwała została przyjęta jednogłośnie – 18 głosami „za”. Głosów przeciwnych i wstrzymujących nie było.

Pojawiły się też pierwsze szczegóły odnośnie całej inwestycji. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że pierwsze egzaminy będą mogły odbyć się w przyszłym roku. Dokładnej daty nie znamy. W tym roku rozpoczęte zostaną prace projektowe, prawdopodobnie pierwsza łopata zostanie wbita w plac budowy, ale sam finał inwestycji planowany jest na przyszły rok – podkreślał starosta Daniel Kowalik.

Starosta zapowiedział również, że według koncepcji, którą przedstawił Urząd Marszałkowski będzie tam cała infrastruktura – budynki, place manewrowe, garaże oraz parkingi dla osób korzystających z filii.

W budżecie województwa łódzkiego zostały zabezpieczone środki w wysokości około 2 milionów złotych na ten cel.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy