Reklama

Terminarz i system rozgrywek TBL w sezonie 2016/2017

Opublikowano:
Autor:

Terminarz i system rozgrywek TBL w sezonie 2016/2017  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozgrywki rozłożone zostały na dwa etapy. Etap pierwszy, zwany również sezonem regularnym, składa się z meczu i rewanżu. Biorą w nim udział wszystkie zgłoszone do rozgrywek drużyny (siedemnaście zespołów ligi zawodowej).Etap drugi to runda play-off. System rozgrywania rundy play-off wygląda analogiczne do sezonu 2015/2016. Ćwierćfinały - rywalizacja w parach do trzech wygranych z udziałem zespołów z miejsc 1-8 po etapie I, według schematu 1-8, 2-7, 3-6, 4-5, Zwycięzcy awansują do półfinałów. Pokonani kończą udział w rywalizacji i są sklasyfikowani w końcowej tabeli w kolejności zajmowanych miejsc po Etapie I. Półfinały - rywalizacja w parach do trzech wygranych z udziałem zwycięzców ćwierćfinałów, według schematu 1-8/4-5, 2-7/3-6, Zwycięzcy awansują do finału, pokonani grają o trzecie miejsce. Finał - rywalizacja zwycięzców półfinałów do czterech wygranych. Mecze o trzecie miejsce - rywalizacja pokonanych w półfinałach do dwóch wygranych.

Pierwszy mecz w sezonie, Polfarmex Kutno rozegra na wyjeździe z Energą Czarni Słupsk 8 października 2016 roku (sobota).

Polska Liga Koszykówki informuje również, że terminy meczów podane w komunikacie ulegną zmianie w związku z transmisjami telewizyjnymi, które w tym sezonie planowane są na piątki (godz. 18:00) i niedziele (godz. 12:40).
W przypadku awansu ROSY RADOM lub Stelmetu BC Zielona Góra do Final Four Ligi Mistrzów, Zarząd PLK SA zastrzega sobie prawo skrócenia rundy play-off do rozgrywanego w formule „do dwóch wygranych” (w ćwierćfinale) i „do trzech wygranych” (w półfinale i finale) lub zmiany terminu ostatnie kolejki etapu I.


Pełny terminarz oraz system rozgrywek Tauron Basket Ligi do pobrania z załącznika poniżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE